» Poradna » Počítačové sítě

Vzdálený přístup k modemu

Zdravím, mám laický dotaz, chtěla bych přistupovat vzdáleně k VDSL modemu, našla jsem si tento postup, jen nevím, jak se pak k modemu přihlásím. Přes veřejnou IP adresu? Pevnou IP adresu nemám. Děkuju za rady. Pavlahttps://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pr...

Odpovědi na otázku

Z venku = z WAN = z internetu pres verejnou IP adresu.Zevnitr = z LAN / WLAN (wifi) = z Vasi domaci site pres privatni IP adresu.Obe tyhle varianty jde u vetsiny modemrouteru povolovat/zakazovat zvlast.---Rad bych durazne upozornil, ze povolovat pristup k modemrouteru z internetu je ZNACNE BEZPECNOSTNI RIZIKO. Ostatne to temer nikdy neni potreba.Jinak dynamicka povaha verejne IP adresy v praxi prilis nevadi, neb ta IP se v pripade xDSL pripojeni meni v praxi tak jednou za nekolik let. Prestoze je dynamicka, meni se jen opravdu vyjimecne.

Děkuju za radu. Kvalitním heslem snad snížim možnost prolomení. Je to modem na chalupě, tak ohrožení snad příliš nehrozí.

Snizite, ale bohuzel ne prilis vyznamne.Z hlediska sitove bezpecnosti je v tomhle pripade UPLNE jedno, jestli je ten modem na chalupe na Trebonsku nebo v centru Parize.A jak uz jsem psal - ve skutecnosti temer nikdy neni duvod neco takoveho povolovat.