» Poradna » Počítačové sítě

Vzdálený přístup k disku

Jaké mám možnosti (zdarma) pokud bych chtěl mít přístup ke svému disku z jakéhokoliv místa kde je internet?Jde mi jen o to jaký program tohle umí. Mám disk sdílený v místní síti ale to musím být doma a tak chci a by to šlo odkudkoli.

Odpovědi na otázku

comu hovoris "pristup k disku"? Teamviewer/anydesk je pristup k disku? A comu hovoris "zdarma"? Ze bez pociatocnych nakladov, alebo pociatocne naklady byt mozu a samotna prevadzka potom bude "zdarma" ?

Přístupem myslím kopírování, úprava, prohlížení atd souborů na disku, zdarma myslím jen provoz bez ceny hardwaru a elektřiny.

tak to ten Teamviewer az kym nebudu mat pocit, ze to pouzivas komercne a zadnu ta (bez platenia) odpajat. Samozrejme elektrinu bude PC doma zrat, bez elektriny sa to neda.

..zacnu ta..

Já nemyslel abych mohl ovládat PC na dálku ale sdílení souborů na dálku.

na to ale potrebujes mat vhodny OS a vhodne dalsie veci do ktorych treba investovat a ty to chces zadarmo. Zadarmo je najlepsie co sa da TV.

Veřejná IP a routeru? Pak VPN tunel (server na routeru, nebo v LAN) a jsi šifrovaným tunelem připojen do LAN. Uživatelsky přívětivé a jednoduché.Bez veřejné IP u tebe potřebuješ zprostředkovatele spojení (vlastní VPN server na hostingu, Synology pro přístup k datům na Synology NASu, nebo třeba TeamViewer přenos souborů a připojení na tvůj počítač.