» Poradna » Ostatní

Vzdálenost od monitoru

Ahoj,chci se zeptat jak velký monitor máte? Z jaké dálky na něj koukáte? A jaká optimální vzdálenost je pro 24 palců? Díval jsem se na nějaké tabulky a některé hodnoty se mi zdají rozdílné? Můj monitor: https://www.alza.cz/24-benq-rl2455hm-d414291.htm

Odpovědi na otázku

mám více monitorů u více pc, průměr cca 40 - 45 cm,záleží také jak si nastavíš rozlišení, písmo atd.

24" 80 cm

Optimální vzdálenost je taková, která ti vyhovuje - tzn. pohodlně přečteš nejmenší písmena.Důležitější je spíše správně monitor nastavit - tj. stáhnout jas, zvýšit kontrast a hlavně v noci zajistit osvětlení prostoru za monitorem, jinak se oči rychle unaví vysokým kontrastem mezi jasným monitorem a tmavým pozadím.

No v tuto chvíli mám nastavený jas i kontrast oboje na 49.

30" - 70cm

dojdi si na oční ...

Proč jako? Nikde nepíše při jakém rozlišení, s jakou velikostí zobrazení.

Alfons, má to rozlišení 2560x1600, pokud ti to něco říká.

24" a odhadem to je tak půl metru až metr. Záleží jak se uvelebím na židli a zda třeba sleduji film nebo potřebuji dosáhnout i na klávesnici :)

24ku, 1920x1200, cca 30 cm od xichtu.

22", 1920x1080 - asi 70 cm. Vzdálenost, při které se cítím pohodlně a zároveň bez námahy přečtu veškerý text