» Poradna » Programy

Vzdálenost mezi dvěma GPS body zadanými ve formátu WGS 84

potřebuji najít způsob jak vypočítat vzdálenost mezi dvěma body na mapě

zadány jsou následujícím způsobem:

49°35'20.48"N, 17°13'50.324"E
50°52'27.373"N, 4°22'9.549"E

, nepotrebuji ziskat odpoved pro tento konkretni pripad, potrebuji spise postup, vytvorit PHP funkci ktera na zaklade techto dvou vstupu vyplivne vzdalenost v kilometrech. Nakopnete mne prosim spravnym smerem, vy matematicky zdatnejsi, diky

Odpovědi na otázku

no tak první co mě napadlo ... hodit si třeba ty dva body na papír - pak to jako doplnit na obdélník a vypočítat jeho uhlopříčku - coý je vlastně ta vzdálenost mezi těma souřadnicema....

možná to jde i jednodušejc, ale nechce se mi přemejšlet

On to prave neni obdelnik ale geoid ....

MP

mrkni na
www.tma.dk ...
www.movable-type.co.uk ...
exogen.case.edu ...

etc.

MP

Doporučuji (výše uvedený) odkaz www.movable-type.co.uk ...
Vincentův algoritmus dává velmi dobré výsledky.