» Poradna » Počítačové sítě

Vzdálené připojení k NAS

Mám NAS QNAP. Je připojená do domácí sítě. Mám na ní filmy a chci se na ně koukat odkudkoli na tabletu (třeba v práci :)). QNAP má aplikaci Qvideo. Můžu se přes tu aplikaci koukat na filmy bez veřejný IP? Nikde jsem tuhle informaci nenašl.

Odpovědi na otázku

Spise začni tím, jaké kvalitě a velikosti máš ty videa a zda přes net ty data protahne, aby se ti videa nesekaly. Protože vytezi doma upload. Vesměs download bývá vyšší nežli upload a u dsl i 10x. Takze tak

Optika 80/80 Mbit/s by měl stačit.

jj to jo,a le nezapomen ze rychlost internetu a site jako takove, je taka, jaky je NEJPOMALEJSI clanek dane site. Tzn doma mmas 80/80 ale na tabletu nekde muzes mit 3Mbity 10Mbit. Jinak muzu se zeptat co ti brani poridit si verejnou statickou? Je zpoplatnena, ci nedodava ji ISP? Myslim ze tim predejdes hodne trablu. Protoze se budes konektovat primo na tvuj router/modem, kde pak primo na nas udelas Forward. Tim predejdes tomu, ze bys musel pouzit system treti strany, jako napr ucet od Qnapu, nebo jine DynDNS. atd.Ktere uz ten tok nemuseji zvladnout.Nejidealnnejsi by bylo toto. Na hlavnim routeru vytvorit VPN a z klientu se pak pripojit. Tim bys docilil toho, ze odkudkoli bys zapl a lognul se do te tve VPN, mel bys pristup k domaci siti jako bys byl doma.

Veřejku už sem si včera zařídil. Šlo mi spíš o to, že zprovoznením wifi routeru je moje maximální znalost. Hledal jsem proto nejjednodušsí řešení. Něco už jsem našel na netu o port forwardingu i VPN. Ale vlastně tomu moc nerozumim jak to spustit. Není někde návod pro neznalý? BTW, jakej VPN klient například?

VPN neni moc pro neznale. Pokud budes mit verejnou, tak vlezes do modemo/routeru, zalezi co mas. a udelas to, ze tomu NASu vyhradis zarezervujes IP adresu, aby ani po vypadku ji neprideloval nekomu jinemu. At ji NAS ma porad stejnou. Budto je nekde v rom routeru v address listu neco jako reserve, nebo muzes udelat to, ze zjistis haky rozsah adres ti router prideluje a NAS nastavis mu nejakou IP mimo rozsah DHCP. Pozotr ale musis nastavit na NASu i masku a hlavne branu. Pak prejdes na zalozku Forward, pripadne Virtual server a tam mu nastavis ze vsechna komunikace z venci, na portu 80, pripadne radeji 443 se presmeruje na ten tvun NAS jeho IP a port das taky 80 lepe 443 (nesifrovane/sifrovane) pak staci ulozit a vyzkouset, ale mimo tvou sit, napr pres LTE kde zadas tvou adresu port 443 a lognes se do nasu. No a tam muzes pres Qnap utility sledovat filmy.

Děkuju moc. Stejně tomu jestě na 100% nerozumim ale budu googlit. :)

predstav si cestu o 65535 cectach ktere smeruji do jednoho uzlu. proste prijedes k uzlu po nejake ceste a tam ti reknou dej se tudy, ptrotoze mas na aute znacku, ktera rika ze mas jet tou cestou. No a pojedes. tzn z venku zadas IP verejnou, to je ten uzel (router) a ten vyhodnoti ze komunikace nejake cesty s urcitym oznacenim poslat prave na IP NASU na urcity port. Toto vse. Jinak vyzkousej a ptej se konkretne.Popisu je vsude habadej...

Jestě mě zajímá jedna věc. Do routeru je zapojenej stolní pc a ten nas. Když naforwarduju jen ten nas tak se do pc nedá dostat? K PC přístup mít nechci.

Forwarduj jen konkretni porty ktere potrebujes. No pro zacatek bych zacal s pripojenim prez myqnapcloud sluzbu a s vyuzitim QVideo, aby jsi se v tomto nemusel stourat. Jaky mas model nasu? Zvladne pripadny transcoding videa na nizsi bitrate?

Muzes mit i 10 pravidel a posilat komunikaci na jine IP adresy a jiny port. treba na tve PC. Pokud udelas jen jedno pravidlo, tak ostatni pozadavyk kdyz prijdou zvenci se neaplikuji a zajodi se.

Ts-212

Jestli máš privátní IP adresu, není nutné ji měnit na veřejnou.

Vytvoř a aktivuj si účet Qnapcloud, nakonfiguruj si ho na NASu (nezapomeň zaškrknout políčko Cloudlink, která ti zajistí tu možnost připojení bez veřejné IP-adresy) a přihlas se k NASu přes adresu www.myqnapcloud.com. Jak to bude s rychlostí (spojení bude zprostředkovávat nějaký server dost možná někde v Americe) a jestli to připojení nebude blokovat zaměstnavatel, je jiná otázka.

Chápu, takže veřejka nutnost.

Veřejná IP adresa je určitě lepší, ale jestli zaměstnavatel blokuje potřebné porty, tak ti ani ta nepomůže. Holt to chce vyzkoušet.

pokud zamestnavatel blokuje urcite porty, co mu brani namapovat port napr WAN_IP:51247 na LAN:443(80) toto se bude dit az za zamestnavatelem, timpadem zamestnavatel nepozna ze se jedna o Web

Zalezi na tom, co ten zamestnavatel pouziva na blokovani. Ver tomu, ze slusnejsi produkty opravdu nezmates zmenou portu...

Pak už to chce tu VPN. Sice zaměstnavatel uvidí navázání VPNky, ale dovnitř se už nedostane.

Pravda. Otazkou ale je, jestli krome portu nebude taky blokovat VPN.

Uplne nejrozumejsi je v praci pracovat a nekoukat na filmy ;). Rozhodne bych skrze firemni sit takovehle aktivity neprovozoval.