» Poradna » Web a internet

Vzdálené plocha

Dobrý den, chtěl bych se připojit na vzdálený počítač do země, ve které funguje určitá služba, která není v České republice dostupná. Mám člověka, který mi dá přístup k jeho počítači v dané zemi. Ale potřeboval bych mít jistotu že to ta služba nepozná. Je možné použít vzdálenou plochu od Googlu? Případně teamviewer, nebo něco podobného? Jen pro upřesnění, VPN mi v tomto případě nepomůže. Děkuji moc za jakýkoliv názor.

Odpovědi na otázku

Při vzdáleném ovládání to je to samé, jako bys seděl u něj. Takže Teamviewer i všechny podobné způsoby jsou ok.

Podobny dotaz tu nedavno byl, tykal se sazeni, a zavanel podvodem na tazatele. Tak si dej pozor, aby ten "clovek" neskoncil s tvymi penezi.

Jo, presne na to same sem upozornoval... ale cenzor ma dneska asi blbou naladu.Opakovany dotaz, opakovana odpoved - RDPcko do polska je fakt blbost.Cest praci.

Myslím si, že Kovy si Estebana namazal na chleba stejně elegantně a profesionálně jako Kalousek Venezuelu Maláčovou. Není zač. :)

VPN je přesně to co ti pomůže a taky je to jedna z věcí co se VPNkou řeší (geolokační blok). Stačí si sehnat VPN s veřejnou IP adresou té země kterou požaduješ. Pokud máš přístup k nějakému počítači v té zemi tak si na něj můžeš nastavit VPN a máš to vyřešené a výsledek bude stejný a pohodlnější, protože si tu zvolenou aplikaci/službu můžeš spustit přímo u sebe a nemusíš provádět složitosti se zvdálenou plochou.

VPN samozřejmě pomůže, jen provozovatelé služeb co jsou omezené na nějakou zemi, rozhodně nejsou hloupější než většina uživatelů, co se to snaží obescat.Takže různé veřejné a profláklé VPN servery a jejich IP adresy jsou samozřejmě blokované. Samotná VPN tedy dělá co má, ale už se o ní dávno ví že to dělá, takže se jí preventivně nevěří že za ní sedí lokální uživatel. Chce to tedy mít VPNku provozovanou někým, kdo to neposkytuje všem a ještě se tím clubí na internetu. Remote desktop v libovolné funkční podobě funguje samozřejmě taky, jen s daleko většími obstrukcemi.Docela by mě zajímalo, co je to za člověka, že vám dá přístup na svůj počítač a přitom je to takové tajmené, že je lepší se ptát na poradně, než to prostě vyzkoušet.

V nedavnem dotazu to byl polsky podvodnik, ktery si za to nechal zaplatit a zadny pristup pochopitelne neposkytl.