» Poradna » Web a internet

Vzdálená záloha NAS

Dobrý den,Potřeboval bych z práce zálohovat NAS na jiný NAS, který mám uložený doma na jiné síti. Je tento způsob možný? Děkuji

Odpovědi na otázku

Tady https://www.synology.com/cs-cz/knowledgebase/DSM/h... to máš pro Synology, když už jsi nám šibalsky zatajil, co to máš za NASku. Replikace třeba Dell EMC polí je trošku jinak.

Děkuji,NASky vlastním tyto: WESTERN DIGITAL 3,5" 3000GB 3TB My Cloud

to bol napad, kupit wd :) Kazdopadne najvacsi problem bude s tym, ze na cielovom NAS nemas verejnu IP... Neda sa ten WD kram pouzit na vzdialene zalohovanie? ze budes zalohovat aj do NASu v robote a aj do NASu doma?

Vážně si to troufneš vystavit do internetu?https://www.google.com/search

Ano, mozne to je. Ale potrebujes alespon na jesne strane verejnou IP adresu a povoleni prisupu (coz v praci nemusi byt jednoduche).Pokud to nejde, potrebujes server, ktery bude fungovat jako prostrednik pro komunikaci. Taky (vzhledem k tomu, jaky NAS mas) budes muset mit na obou stranach spustene pocitace, ktere jsou schopny na dane NASy prenaset data.Pro jistotu se zeptam - v praci vedi, ze chces tamni NAS zalohovat domu? "Prace" muze znamenat vse mozne od "mam pronajatou kancelar, kde si zpracovavam svoje fotky" az po "pracuju v tajne laboratori, kde mame NAS"

"Mam pronajatou kancelar, kde si zpracovavam svoje fotky" Přibližně takto bych popsal můj pojem práce, takže tam problém nebude.

OK, clovek se radsi zepta, uz jsem videl vselicos :)Fotky znamenaji pomerne velke objemy dat. Mas alespon na jedne strane verejnou IP adresu nebo jsi schopny si ji zaridit?

Veřejnou ip ani na jedné straně nemám. Je nutná i při řešení kolegy níže? Tedy, že bych využil například služby GoodSync a synchronizoval bych NAS doma s NASem v kanceláři?

Aby synchronizace dat fungovala, musi se ty NASy neprve nejak "videt". But naprimo (pres verejnou IP a nejakou VPN), nebo pres prostrednika. Ja ty aplikace na NAS neznam - je mozne, ze nektera z nich poskytuje i tu sluzbu prostrednika pro synchronizaci dat. Jen nevim, proc by takovou vec nekdo delal (jsou to nemale naklady).

Aha, tak pro WD by mělo fungovat tohle: https://shop.westerndigital.com/cs-cz/products/apps/my-cl...