» Poradna » Programy

Vzdalena sprava PC

Zdravim,existuje pokud mozno co nejednodussi softik na vzdalenou spravu pocitace?Nejlepe aby se stacilo pripojit na vzdaleny pocitac bez jakehokoliv zasahu z druhe strany.Nejedna se o lokalni sit,je to pocitac po tchanovi a tchyne neni schopna jekekoliv obsluhy(jen vysvetlit ji Skype ,mi vzalo vsechnu silu)neco jsem nasel,ale to je potreba z druhe strany povolit pri kazdem pripojeni a to po ni nemuzu chtit

Odpovědi na otázku

pokud ma dany pocitac verejnou IP tak treba VNC, ja se pres VNC pripojuju z prace domu a da se s tim ceklem pohodlne fungovat... jinak WinXP Pro maji v sobe remote desktop, VNC je multiplatformni...

Tak tak, přesně jak psal pan kolega, mohl bys ještě tchyni zřídit VPNku a pak se tam připojovat přes vzdálenou plochu = nejbezpečnější (v rámci možností), ale VNC je nejjednodušší řešení, ale pozor na bezpečnost! Povol přístup třeba pouze z jedné IP a dej tam složité heslo, nebo nauč tchýni, jak vypnout FireWall, když se tam budeš připojovat a ať ho má jinak zaplý a pevné nervy

M.

www.logmein.com

Je to free , nemusíš mít ani veřejnou adresu - každý PC který chceč spravovat musíš ale na začátku
zaregistrovat na svůj účet a naistaluje si to na něj aplikaci. Potom se ale nikdo o nic na tom PC nemusí starat.

a je to přes web tzn. že na PC tvé tchýně se dostaneš i z jakékoliv interetové kavárny.

Ten LogMeIn neni spatnej,hlavne to jak cely nastaveni udelaji za tebe,ale nejak se mi nelibi,ze do toho cuci jeste treti strana.Ja jsem myslel neco jednoducheho jako "CrossLoop",akorat bez nutnosti potvrzeni z protejsiho compu.

idealni je VNC pres SSL (stunnel)

MP

uhmm a nie je lepsie pouzit nativne remote desktop ktory je navyse asi 100x rychlejsi ako to posahane vnccko?

zkoušel jsi RemoteAdministrator ??

Ne,ale urcite vyzkousim.Ted se peru s tim VNC,nejak se mi to nedari,kdyz to zkousim na lokalu tak pohoda,ale kdyz se chci pripojit z venku,tak to nejde.
Date mi sem nekdo odkaz nebo primo navod jak to nastavit??

a povolil si to vnc ve firewallu?
ale stejně ssh je ssh :-}

Tak ten programek je super jednoduchej(Radmin),ale je bohuzel trial 30dni

Zkus UltraVNC, free a krome ovladani umoznuje i pripadny prenos souboru.

Jestli máš na obou PC XPka, žádný SW nepotřebuješ. Vzdálená plocha a vzdálená pomoc je jejich standardní součástí.

No na tom druhem jsou jen XPHome a tam tato fce neni.

Tak jsem to vzdal,vse co jsem nasel a vyzkousel se mi nedarilo rozbehat(vetsinou ruzne variace VNC,snad ze vsech download serveru)zustavam u CrossLoop (ten programek je dokonalej,presne pro takovou lamku jako ja) a zridil jsem si sluzbu LogMeIn.Druhy pocitac je prilis daleko na testovani nastaveni VNC formou "pokus/omyl"Diky vsem za napady a klidne jeste piste,mozna nekdo zna softik s jednoduchosti(rychlosti) Crossu a moznostmi VNCcka.