» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vzdálená správa AP bodu

Zdravím, Mám zapojený Asus RT N12 D1 s povolenou vzdálenou správou přes IP adresu + port 8080. Totéž bych potřeboval i na AP napojený na tento router. AP má pevně nastavenou IP adresu 192.168.1.102. Dá se nějak externě dostat na tuto vnitřní IP adresu zvenčí? Je třeba vytvořit nový port pro tuto IP?

Odpovědi na otázku

Dá se. Nastavíš si na hraničním routeru WAN/LAN přesměrování portu 8081 na vnitřní IP adresu 192.168.1.102 a port správy toho AP.

Můžu vědět jak přesně? Zkoušel jsem to několik způsobů ale pravděpodobně zle. Díky. http://jpeg.cz/images/2017/03/07/ZdosH.png

Port pro admina v AP by měl být 8443

Jak se do konfigurace AP připojuješ? Jako http://192.168.1.102:8443 ?

Do konfigurace AP se dostávat klasicky přes 192.168.1.102 pokud jsem uvnitř sítě. Aktuálně se snažím rozběhnout vzdálenou správu právě na něm - vzdáleně jsem se tam ještě nedostal, jen na hlavní. Hlavní router už vzdálenou správu má povolenou přes port 8080, AP by mělo mít admin přes 8443 (alespoň takto to bylo nastavené defaultně v adminu v režimu AP)

Pravděpodobně si s tím budu muset pohrát zítra. chtěl jsem jen něco opravit, ale bez zásahu do AP se tam asi nedostanu. Pokud vím, tak v AP se to nějak extra povolovat nemusí a musí se to povolit jen v hlavním routeru. Což je

Pokud se do AP dostaneš pouze přes 192.168.1.102 (bez udaného portu), pak je na portu 80. Nastav to podle návodu níže.

Nechce se tomu. Budu muset do toho asi zítra hrábnout. Je možné, že to nějak ovlivnuje firewall hlavního routeru?

Ještě jsem zapomněl zmínit, že před hlavním routerem je router od O2 VDSL, ale ten je nastaven jako bridge, tudíž by neměl mít na chod vůbec vliv a předpokládám, že kdyby měl, tak bych nerozjel ani 8080

Zkus firewall na otestování vypnout. U některých fw je nutné port forwarding ještě samostatně povolit přímo ve fw, u některých ne. Typ od typu se chová jinak.VDSL by na to mít vliv jako bridge neměl, pokud přes něj projde port 8080, měl by projít i 8081, pokud náhodou není nastaven ale na něm (VDSL) jako konfigurační.

Myslím si, že bude chyba v samotném routeru a zítra ho zkusim resetovat. Nechtěl mi pustit ani port 123 pro NTP time pro AP, které se tedy nedokázalo synchronizovat s časem ani když byl tento port povolený. Každopádně díky za rady. Dám zítra vědět, jak to dopadlo.

To máš nějaké divné, protože port 123 rozhodně není standardně uzavřený a není potřeba ho nijak otevírat. Co to máš za router?

Tady to bohužel otevřít musím. Jsou to RT N18U + RT N12 D1

Hlavni router ma povolenou spravu pres 8080? Nechci nic rikat ale je ten prenos vubec zabezpeceny (https, bezne port 443)? Pokud ne tak bych na pristup z WAN hodne rychle zapomel!

Dá se to přepnout. Než to celé rozjedu, mám to na http

Název služby: libovolné pojmenováníRozsah portů: 8081Lokální IP: 192.168.1.102Místní port: 80 (za předpokladu, že AP má standardní webové rozhraní HTTP na portu 80; případně nastavit port dle skutečnosti)Přidat, pak bude zřejmě potřebovat restart routeru.Pak by se měl na vnitřní AP dostat z WAN přeshttp://tvoje.veřejná.IP.adresa:8081

Aby ses ty a třeba kdokoliv mohli vzdáleně připojovat, musíš splnit několik podmínek:- vybrat si číslo portu, např. "tuvwx",- v části "Forwarding" tento port forwardovat na tvou vnitřní IP (např. 192....), protokol je "ALL" a port "tuvwx" musíš uvést v části "Service" (můžeš zadat i rozsah, "Internal" port může být shodný, podívej se do manuálu tvého routeru - budou-li shodné, nic nepokazíš),- v části "Security - Remote Management" (popis zde je podřízen ovládání routeru TP-Link, předpokládám, že u jiných to bude obdobné) nastavit vybraný port jako Web Management Port a - v téže části nastavit Remote Management IP Adrress, kde nastavená adresa umožní přístup komukoliv, pokud bude rovná 255.255.255.255, zakáže, pokud bude 0.0.0.0 a povolí jen pro "abc.def.ghi.jkl", jedná-li se o adresu WAN tvého routeru.Vlastní volání z webu pak má následující tvar: http://abc.def.ghi.jkl:tuvwx a připojení je navíc podmíněné vložením "user" a hesla k routeru, což bude vyžádáno.

Ještě jsem zapomněl - samozřejmě používej dostatečně silné heslo a dávej si pozor, odkud se připojuješ.