» Poradna » Počítačové sítě

Vzdálená plocha

Nejde se mi připojit zvenku na vzdálenou plochu (v interní síti v pohode) V nastavení připojení routeru mám statickou IP:10.xxx.xxx.xxxNa moje ip.cz mám IP:176.xxx.xxx.xxxVen se na vzdálenou plochu připojím ale dovnitř na IP výše mi to nejde.Je nějaká možnost to rozchodit? Přesměrováním portu? Případně jak nastavit? Předem díky.jsem laik :(

Odpovědi na otázku

Máš Veřejnou IP adresu? Pokud ne, tak je zbytečné cokoliv nastavovat, fungovat to nebude.

bez veřejné IP to půjde třeba přes TeamViewer.

Jak to zjistím???

Tahle otázka je tu zodpovězena bambilionkrát. Použijte Google.

Podle google veřejnou mám, ale co dál?

Vypadá to, že ta "veřejná" není tvá, ale tvého poskytovatele … Musíš si zařídit (u poskytovatele) svoji veřejnou, někdy zdarma, spíše za poplatek.

Otazna neni na google ale kukni se do smlouvy, ci ti to poskytovatel povi. Nejrychleji to mozna zjistis ze co ti vypisuje moje.ip tak to by melo byz ve wan. Pokud je, mas verejnou, pokud neni muzes mit jeste natovanou 1:1,ale to musis vedet ty zda mas ci si chtel verejnou. Jo a neni to automaticky a neni zdarma.

Ta "moje IP" musí být stejná jako IP adresa na WAN portu. Pokud jsou jiné, tak nemáš veřejnou IP.

Vedle se resilo to same behem tydne:http://forum.zive.cz/viewtopic.php

Přesměrování portu je podmínka nutnáMusíš přesměrovat port z venkovní adresy na vnitřníJak to nastavit? To záleží na konkrétním routeru. Každý to má trošku jinak. Někde se to jmenuje port forwarding, jinde virtual server.Tady máš pár návodů:https://www.noip.com/support/knowledgebase/gen...