» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vzdálená plocha

Dobrý den,jsem v tomhle úplná lama, prostě jen uživatel, který toho o fungování počítače moc neví, jen počítač využívám ke své práci.Momentálne jsem dlouhodobě na neschopence a domluvili jsme se se šéfem na vzdáleném přístupu, abych mohla pracovat přímo na firemním serveru a měla k dispozici potřebný software.Mám opsané jméno a IP adresu svého pracovního počítače. Ten je zapnutý.Kromě toho jsem dostala router. Doma už mám svůj vlastní. Prý mám do modemu zapojit firemní router a teprve do něho ten domácí. To jsem udělala, ale tím pádem mi v domácí wi-fi síti vypadl internet a nová síť, která naskočila, po mně chce heslo. To nemám, resp. nevím, jak získat. Šéfovi se nemůžu dovolat. Dá se to heslo nějak vytáhnout? Resp. je potřeba udělat něco předtím, než přepojím ty kabely z routerů? Vlastně vůbec nevím, v jaké fázi a kam mám zadávat tu IP adresu. Kam zadat jméno počítače, vím (Remote Desktop Connection).Omlouvám se za lamí dotaz a prosím o polopatické odpovědi. Když se snažím něco googlit, texty obvykle obsahují hromadu pojmů, kterým nerozumím, resp. nevím, kde v počítači mám co najít a kam co zadat (Vím, že působím jak tydýt, ale holt jsem odborník v úplně jiném oboru Děkuju!

Odpovědi na otázku

Hele, takto to opravdu nepůjde. Nerozumíš tomu ty ani šéf, není šance, aby ti někdo cizí na dálku poradil. Šéf (nebo spíš nějaký IT odborník z firmy) se budou muset k tobě stavit a nastavit to. Ne, jinak to opravdu nejde.

Dobrý den, obávám se, že pokud nemáte ani základní znalosti IT, tak to asi sama zprovoznit nezvládnete. První otázka je, jestli je IP adresa, kterou jste dostala, veřejná. To znamená, jestli se k ní dá připojit přímo přes internet. To by ale z hlediska zabezpečení bylo velice riskantní. Očekával bych proto, že bude nejdřív potřeba vytvořit připojení k vaší firemní síti. Možná právě k tomu účelu vám poskytli ten další router. Ovšem to by muselo být poměrně drahé a správně nakonfigurované zařízení, aby tohle dokázalo automaticky zajistit. Možná je tedy IP adresa skutečně veřejná a přímo přístupná. Jako první bych tedy zkusil ten další router vůbec nezapojovat a připojit se přes Remote Desktop Connection, ovšem s tím, že namísto jména počítače zadáte IP adresu.Pokud to nepůjde, jedná se s největší pravděpodobností o interní IP adresu ve vaší firemní síti. A k té se musíte připojit tak, že si přes internet vytvoříte "virtuální komunikační kanál". Říká se tomu připojení VPN. Pokud to nezajišťuje poskytnutý router, musíte si VPN vytvořit u sebe na počítači sama. K tomu potřebujete další údaje - IP adresu, uživatelské jméno a heslo. Možná je IP adresa právě pro tento účel a nejedná se o adresu počítače.Jak už bylo řečeno, asi to bude chtít, aby vám to někdo zprovoznil.

Tohle za pár minut vyřeší ten kdo firmení router chystal, možná po telefonu. Sama toho moc nenaděláš, řekli ti aspoň který konektor firmeního routeru připojit k modemu a který ke tvému routeru? Když to dáš opačně, tak to nebude fungovat.

Ahoj, vyžádala jsem si kontakt na pána, co ten router chystal, jak píšeš, a naisntalovala Team Viewera. A jak říkáš, vyřešeno bylo za pár minut. Problémy byly dva:- neměla jsem heslo k wi-fi - to mi ajťák nastavil- byl nějaký problém v ethernetovém kabelu - moje chyba, to jsem si opravdu mohla a měla všimnout, že mi tam nesvítí jedna dioda, co svítit má - nahradila jsem jiným kabelemA spojení funguje. Dík všem, co se snažili pomoct. Samozřejmě jste měli pravdu, že jsme si sama neporadila, ale nakonec to šlo dobře.