» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vzdalena plocha WIN10 - veřejná IP adresa, port nastaven na 3389

Snazim se pripojit ke vzdalene plose - v domaci siti funguje, mimo domaci sit nefunguje. Zkusil jsem vsechno mozna. Mam verejnou IP adresu, mam port nastaveny na 3389. Kde by mohl byt jeste problem?

Odpovědi na otázku

Máte to dost stručné... může to být několik věcí, ale první věc co mě napadla je pravidla firewallu nebo špatné směrování portů z venku (na modemu nebo routeru)... Rozdíl mezi veřejnou adresou a lokální předpokládám že víte.. = např. když se lokálně připojujete na 192.168.2.200 tak se na tuto adresu z venku nepřipojíte ale musíte použít svou veřejnou ip např. 88.122.122.14

Jasne chapu uz rozdil IP adres. Ale pres tu verejnou se mi to nedari nikdy z zadneho zarizeni (notebook, mobil, pocitac) pripojit. Tomu smerovani portu z venku moc nerozumim (jak nastavit), ale mel jsem predstavu, ze bych se pripojil "odkudkoliv" bez toho abych nekomu hrabal do nastaveni pocitace nebo routeru ... vic nez je nutne. V mobilu by to taky melo normalne fungovat si myslim. Spis bude problem na strane toho pocitace, kam se pripojuji - ale nevim jaky.

V routeru musis nastavit port forwarding. Mas?

Nemam - resp. nevim. Par "odborniku" se v tom hrabalo, ale tak ... (nekomentuju). Jak na to?

Jo a jeste posledni, pokud to chces zkouset, nemuzes z vnitrni site adresovat verejnou IP, to musis zkouset napr pres mobil, ktery je pripojen ke GSM, ne Wifi. nebo vytvorit hotspot. Proste vetsina modemu/routeru nedokaze z vnitrrni site adresovat verejnou

jasne to samozrejme chapu - testuju tak, ze jezdim pres mesto k jinemu pocitaci, pripadne vypinam wifi v mobilu a zkousim (ale to je trosku jiny system...)

Nastavovať vzdialenú plochu má zmysel ak si overíte či funguje ping na váš domáci router z internetu. Samozrejme to treba súšať naozaj z internetu a nie z domácej siete pomocou verejnej adresy routra.

ale jak konkretne to overit (ja tomu nerozumim)

Připojit počítač, ze kterého to zkoušíte, mimo domácí síť. Např. přes GSM.

Tomu nerozumim. Mimo domaci sit to na zadnem zarizeni nefunguje. V domaci siti to na vsech zarizenich funguje. Co mam tedy konkretne overovat a jak?

Možno lepšie ako ten ping je na routri zapnúť vzdialenú správu toho routra. Kamarát vám môže potom odskúšať či je možné zobraziť konfiguračnú stránku vášho routra keď mu poviete vašu verejnú adresu.No jo, ale vy neviete nastavovať router. To bude problém. To my bohužial za vás nevyriešime. Pokračovať v riešení bude možné až sa to nenaučíte.

Jsem se naucil hafo veci - utratil jsem tisice korun ... ale stejne mi nikdo realne nepomohl neporadil ani nenastavil - tak aby to melo nejaky vysledek. Zivim se trochu jinym oborem, nez je IT...

Ja ti popsal navod. Ono prave z venci to je omnoho slozitejsi, hlavne kvuli bezpecnisti a tak. Ja ti to klido nastavim, ale jak psal nademnou. Musis mit verejnou a musis si byt na 100% jist ze je jen pro tebe a ne pro vice lidi u tveho poskytovatele. To zjistis jen u isp, nebo na smlouve. Bez toho to nejde.

Pravidlo diskuze - je zakázáno zakládat duplicitní témata:https://www.zive.cz/poradna/vzdalena-plocha-w...

to neni duplicitni tema - v tom prvnim se resi problemy okolo a neresi se podstata (za to ja nemuzu) a zadani noveho tematu je uz s novymi parametry (verejna IP, nastaven port na 3389) - tedy naprosto jina situace

Máš v routeru přesměrovaný ten port na vnitřní IP toho PC ???

Netuším - router je ta krabička? Jak na to?

To máš teda těžké. Musíš se přihlásit z prohlížeče (často je to IP 192.168.1.1), dostat se do správy (tedy znát jméno a heslo) a pak podle manuálu nastavit směrování (pokud je to běžný domácí router - krabička).

Dík - zkusím se tedy naučit ještě toto - ach jo - je to nekonečné ..

PS: ta IP adresa, na kterou to přesměruješ, by asi měla být nastavená v PC jako pevná a mimo rozsah DHCP (udělat ještě před přesměrováním).

Tomu nerozumim, vsichni pisou co je treba udelat (asi 20 veci) - ale nikdo moc jak konkretne to udelat.

Když se zeptáš, jak se dostaneš z Prahy do Ostravy, tak se dozvíš, že máš jet na HK, pak na Žamberk, atd. Těžko ti bude někdo vysvětlovat, jak nastartuješ, vyjedeš z garáže … musíš číst manuál k routeru a pohledat dané téma (probírá se to furt dokola).

A proc se to probira furt dokola, protoze to asi neni tak uplne jednoduche - je je jak kdybych si mel operovat sam slepe strevo - taky by mi to trvalo nez bych to zvladl (IT jsou bohuzel takova podivna skupina, ze neustale povidaji, ale kdyz je posadim k pocitaci za jasnou taxu, tak vysledek je nulovy) - tak se snazim sam.

Probírá se to furt dokola, protože místo, aby to ten "tazatel" hledal v tématech a něco si nastudoval (když už to chce sám udělat), tak napíše dotaz a "raďte !!!" … s tím, že o tom nic neví.Není to ani složité, ani jednoduché. Jako jet s autem. A určitě to profík zvládne, když bude mít jasně dané, co chceš. Ale taxu si obvykle určuje profík ať už je to instalatér nebo síťař. Tvůj ISP určitě je schopný vyslat technika k nastavení routeru (i domácího). Někde bude s tebou problém asi se nudíš.

Protože konkrétní odpověď není univerzální. Bohužel co výrobce to jiné značení, a často se značení různí i v rámci jiného modelu routeru a výjimečně je jiné i s verzí firmwaru.Takže ti klidně můžu poradit ať klikneš na modrou ikonku počítače v levém menu s popisem "virtual server", jenže ti to bude prd platné, když u tebe to bude oranžový puntík v horním menu s nápisem "port forwarding".Na to opravdu potřebuješ něco znát, aby jsi dokázal alespoň odhadnout (například podle hodnot, které máš vyplňovat), které to menu je to správné, kam to máš zadat.

Jestli jste z Prahy, nebo Kladna a okolí, tak Vám to nastavím. Účtuji si 500 na hodinu (včetně času stráveného cestou) a když se mi to nepovede, nebudete muset platit nic. Pokud ale přijedu a zjistím, že nemáte veřejnou IP, tak k Vám budu muset 2x (po druhé až poté, co Vám ji poskytovatel internetového připojení přidělí) a v tom případě bych si účtoval obě návštěvy. Faktura je samozřejmostí.

Super. Jestli mam verejnou IP adresu nebo ne dokazeme nejak zjistit i na dalku? At Vas nezenu zbytecne. Jsem presvedceny, ze mam - ale jsem laik.

Máte na faktuře za internet položku pevná nebo veřejná IP adresa? Pokud ne, tak ji s největší pravděpodobností nemáte. Většinou se platí zvlášť a cena se pohybuje v řádu desetikorun měsíčně. Jaká firma je poskytovatelem Vašeho připojení? Náhledem do ceníku by se dalo zjistit, jestli veřejnou IP nabízejí a kolik za ní účtují. Pak se vše dá ještě ověřit na místě, ale to by bylo potřeba podívat se do nastavení routeru. Někteří poskytovatelé však do svých routerů neumožňují přístup, v tom případě byste se musel požádat o nastavení port forwardingu právě přímo poskytovatele.

Nejlépe dotazem na poskytovatele, případně do smlouvy/faktury. Jak tu padlo bývá to položka placená zvlášť, ale není to nutně pravidlo.Případně existuje jeden test, který lze provést i s minimem znalostí a můžete zjistit zda veřejnou IP máte.Nejdříve musíte zjistit, pod jakou IP jste na internetu vidět. Například zde: http://ip.iol.cz/Pak stačí posílat PING na tuto ip adresu, samozřejmě to musíte dělat z jiného připojení. Já například používám andoid aplikaci LanDroid a testuji to z mobilního internetu. Mělo by to zobrazit time=něco ms. Hodnota není důležitá, ale mělo by to vrátit nějaký čas.Pak fyzicky odpojit kabel z vašeho routeru a znovu zopakovat ping. Teď už by jste žádný čas dostat neměl, ale jen chybové hlášení o timeoutu/nedostupnosti.A když zase kabel připojíš tak by jsi zase měl dostávat nějakou číselnou hodnotu pingu.Pokud to takto probíhalo, tak je defakto jisté že veřejnou IP máš.Pokud jsi dostával číselnou hodnotu pingu i přes odpojený kabel, tak je jistota, že veřejnou IP nemáš.A pokud jsi dostával timeout i se zapojeným kabelem, tak je to nejisté. To buď může ping blokovat tvůj router a nebo router poskytovatele a nic nezjistíš.

troll?

Jab by som to videl na trolla.Je to vhhodné na zamknutie. Tazatel si robí z ľudí na poradni prdel a ešte sa na tom dobre zabáva.

čo to trepeš? Snad je to spravne po slovensky ...

Nevím, jestli troll, ale ...Na cokoliv se tě tady někdo zeptá, tak nevíš. Neznáš úplné základy nastavování směrování, nevíš, co je router, nevíš, co je jaká IP adresa, jak ji zjistit, co kde nastavit, co je vnitřní síť atd atd.Pohledal jsi na netu aspoň nějaké návody? Pokusil ses něco sám nastudovat? Odzkoušet? Jakákoliv rada od někoho skončí tvým dotazem - coto je?, kde to najdu? jak to nastavím? atd. To se opravdu hodně těžko radí, když by ti měli rádci napovídat i u triviálních znalostí, které bys měl mít nebo získat samostudiem.

jo studuju to asi tak tri měsíce už - to asi neni sance vsechno hned nastudovat - nebo ano???

No, tři měsíce .... tohle raději ani nebudu komentovat .....

vsak netreba komentovat, byl jsem absolutni lajk, zacinal jsem tim, ze jsem musel zjistit, ze mi nestaci WIN Home ... postupne jsem vsechno studoval a resil - nejsem IT - ja to vim - rad bych si najal IT za penize - ale uprimne, vsichni jsou to jen takovi kecalkove jako tady na foru (nemyslim ty, co to mysli dobre a uprimne).

"Netuším - router je ta krabička? Jak na to?""jo studuju to asi tak tri měsíce" Prdel si dělej z někoho jiného.

Michale, dám ti záludnou otázku. Kolik je ti let? a hned další Jak mužeš vědět že ti nejde připojit ke vzdálené ploše, když neznáš IP adresu? Ty seš asi jouda, viď?

Ale IP adresu prece znam - proc bych neznal? Pripojit se umim pouze v lokalni siti, mimo ni mi to nejde.

tak nám ji napiš

Me to pripada, jako by chtel kuchar co ma ridicak vymenovat rozvody na aute. s tim ze prece je sofer, tak si je vymeni. Uplne stejne, nevi co je IP adresa, nevi jak poznat verejnou, router je "Ta krabicka" nevi jak do administrace,a le chce nastavit aby se mohl odkudkoli podivat na RDP. To podle me nedopadne dobre.

To je sice pravda - ale tak co mam delat. Potrebuju pocitace propojit - a zadny IT mi s tim moc nepomohl (ani za penize). Tak jsem se zkusil zeptat tady.

Co konkrétně znamená to "propojit" ???PS: pokud jasně řekneš, co chceš, co máš k dispozici a objednáš profíka, určitě si s tím poradí Leccos se dá zvládnout i samodomo s poradnou, ale musíš tomu aspoň orientačně rozumět, pročíst témata a ne se ptát na každý krok.

Pracovat vzdalene treba z notebooku na pocitaci, co mam doma. Takovych profiku uz jsem objednal ... kdyby tito profici fungovali, asi bych se neptal taky.

https://www.idnes.cz/technet/software/vzdaleny... Tohle by tě mohlo zajímat. Nicméně k některým programům musíš mít veřejnou IP a přesměrování portů.Ve W10 je i program pro vzdálenou pomoc - v rámci "pomoci" můžeš v podstatě cokoliv.

Tak poslouchej, napiš nám na jakou IP se připojuješ a my ti pak řekneme co děláš špatně. Je to tak těžké?

Precti si muj posledni. Tam je vse co musis udelat. I postupne, nema smysl resit port forward, presmerovani, kdyz nemas 100% jistotu ze mas verejnou. Ta je navic vetsinou zpoplatnena

No tak toto je na zamysleni. kdyz neznas adresu jak muzes vedet ze je verejna. Pokuud nevis, zjistit to tak, ze se poptas ISP. Pokud vis ze modem je krabicka talk tezko radit. Najdi si typ modemu/routeru, stahni si namual a tam hledej portforward, pripadne virtualserver, o tom ssi neco precti. Pak si teda zjisti zda opravdu mas verejnou, pak si zjisti jak se nastavuje na routeru pridelovani adres staticke z DHCP, pak to nastav.

Ale znam adresu prece, vim, ze modem je krabicka - to je problem vas IT - vy jste nejchytrejsi na svete, ale nectete - ale v pohode (forum snese vsechno), jen kdyz vas pak posadim k pocitaci, tak bych cekal, ze problem vyresite - a ono je to docela tragicke pak videt ty vysledky. Kdybyste fungovali - tak by mozna takovato fora ani nemusela existovat a laici by se nemuseli ucit veci, kterym naprosto, ale naprosto nerozumi a nikdy rozumet uplne nebudou.

Ty mi připomínáš Michala Kolesu… ten taky nadhodil nějaký problém, když dostal řešení tak je odmítl s nějakým důvodem, pak dostal další řešení a další a nakonec se celá diskuze stočila na téma plavajících žen v bazénu.Několikrát jsme ti řekli, ať nám napíšeš co máš za router a jakou máš IP adresu. Stačily by jen podělané screenshoty. Ale ty tu furt jen mlátíš hubou.Takže se rozhodni, co vlastně chceš, a něco pro to udělej.

Problem je v tom, ze tady pisete spoustu veci mimo tema - nevim co driv (IP adresu sdelovat vsem verejne asi neni uplne bezpecne?). Co chci vim a napsal jsem to na zacatku. Resim s temi, co pisou rozumne a k tematu.

It a nastavovani neni jako kucharka, kde je psano ingredienxe, das do trouby na 180 na 20min. To ne. A my nejsme nejchytrejsi na svete, to ne. Ale kdyz se nepras konkretne, nemuzes cekat konkretni kroky. Proto tu mas navod co hledat a jak udelat. Nemuzu ti napsat dej do prohlizece ip 192.168.1.1, zadej admin/admin, najed do sekce advancet, kukni na portforward, dej add ecternal ip nech prazdne, external port dej napr neco do 65355 od 10000 radeji, internal port dej 192.168.1.35 a port 3389, protoze, nezname typ modemu routeru, nezname jaky ma ip rozsah, nevime jakou mas ip toho pc, jestli toto menu v routeru je presne a tak takze ja ti napsal nejpodrobnejsi navod co jde. A pak xekam neco ve smysluMe pc ma op 192..... Ma verejna je 82.209.76.24 na routeru mam port forward, co tam dat... Router je adsus rt66n atd. Krabicka router neni, krabicka je obal. To je jako bys rekl, mouku mam v papiru, ale esi je hruba polohruba dortova....

Uz sis od toho neznameho modemu/routeru nasel manual, precetl sis jak se dostat do administrace? Kukl ses na nastaveni PortForward, ci Virtual server? Ne? tak to pohledej a pak se ptej dale. Nemusis tady porat psat ze jsme arogantni, a nejchytrejsi. Radime ti zdarma a ty na to nejak sprominutim kasles.

Mj. už založil zase další téma - už třetí na tohle.

Jo jiste hledam cele dny, studuju ... ale s kazou odpovedi mi posilate stale nove a nove pojmy, kterym nerozumim - takze to jde pomalu. Nejsem arogantni (snad), jen rikam, ze kdyz prijede placeny IT, tak ma taky plno rad (jako mnozi tady), ktere se netykaji tematu - ale odjizdi a problem je nevyreseny. Ale uz to chapu - pripojit se na vzdalenou plochu je obrovsky IT problem (vyzva) a neni to tak jednoduche - jak jsem si predstavoval (ze je to proste jen jedna z funkci windows).

A co říkají, když se jim to nepovedlo? Kvůli čemu?

různé bláboly, spousta nejasných pojmů - samozřejmě tomu nerozumím - což by ani tak nevadilo, ale nerozumí tomu ani oni

I když nerozumíš hermetické řeči IT, tak snad umíš reprodukovat, co řekli.Několik dotazů:- Máš nastavenou pevnou IP adresu na domácím počítači mimo rozsah DHCP serveru, ale ve stejné síti?- Máš na routeru nastavený port forwarding portu 3389 na IP adresu domácího počítače?- Máš od providera pevnou veřejnou IP adresu?- Neblokuje provider port 3389?- Neblokuje firewall na domácím PC port 3389?- Neblokuje firewall na notebooku odchozí port 3389?- Přihlašuješ se k domácímu PC účtem s heslem?- Přihlašuješ se k notebooku účtem s heslem? Nejlépe stejným, jako doma, není ale podmínkou.Tohle vše musíš mít vyřešeno, aby to fungovalo.

Připojit se na vzdálenou plochu je snadné. I vám to funguje v rámci lokální sítě.Ale ze síťového pohledu propojit dva vzdálené počítače je značně složité. A je jedno zda je chcete propojit z důvodu vzdálené plochy a nebo protože mu tam chcete nahrát film.Jinak ve windows existuje "vzdálená pomoc", která je snadná a můžeš se dostat na vzdálenou plochu. Ale vyžaduje to člověka na obou stranách. Na nastavení je to snadné, pokud vím tak to stačí ve windows jen povolit, a možná je to i ve výchozím nastavení povolené. Následně vlastní spojení je taky celkem jednoduché. Na jedné straně musíš "nabídnout pomoc" a přihlásit se microsoft účtem. To ti vygeneruje nějaké číslo (asi 8mi místné). Následně do 10ti minut musíš toto číslo zadat na druhém počítači do vzdálené pomoci a hotovo. Můžeš vzdáleně ovládat PC. Taky celkem jednoduché. Jen je tam ta potíž že na jedné straně něco vygeneruješ a na druhou to musíš zadat. Takže potřebuješ člověka co to číslo zadá na tom tvém domácím PC, kam se chceš připojit.

Moc děkuji - to je snad první konstruktivní a jasná rada. (bohuzel ty dva lide na obou stranach jsou neresitelni)

Mě by docela zajímalo, kolik z vás reálně vzdálenou plochu využívá a sami jste si to nastavili... A tím bych téma uzavřel, protože to nikam nevede. Tipy na (placené) odborníky jsou samozřejmě vítány (jestli to neporušuje pravidla). Dekuji tem, co me popostrcili spravnym smerem (jdu studovat dal).

Používám každý den, pro správu x-různých mašin.Nastavení je v podstatě jednoduché, jak už tu bylo x-krát napsáno, je potře mít na routeru nastaveno přesměrování portu který vzdálená plocha využívá tj. standardně 3389 na vnitřní IP toho stroje na kterýs e chcete připojit.Představte si to jako poštovního doručovatele, který má na obálce adresu ulici a číslo domu (tomu odpovídá veřejná Vaše IP adresa od poskytovatele internetu), vchodové dveře pak představují jako rozhraní mezi vnějším světem (internetem) a Vaším soukromým, (vnitřní síť). Co musí udělat pošťák aby Vám mohl doručit dopis do schránky?Musí se dostat do baráku skrz ty dveře = musí být povolen pro něj přístup pro komunikaci na vzdálenou plochu na portu 3389 A pokud v domě je vícero nájemníků (schránek) musí také vědět do jaké schránky to má hodit tj. na jakou vnitřní IP má tu komunikaci na portu 3389 předat.Toť celé žádná věda.Samozřejmě pro to aby jste toto správně nastavil, musíte vědět jak se dostat do administrace routeru a kde to tam najít. Proto také bývají užitečné návody k danému zařízení Jelikož jste nenapsal konkrétní typ routeru, těžko Vám může někdo konkrétně poradit jak na to.

Ja se pripojuji vsemi moznymi zpusoby. Vzdalena plocha me vuubec nezajima. Mam verejnou ip na routeru a server na siti, tam mi bezi vpn. Takze se oripojim jen k te vpn jednim klikem, overovani certifikatem. A tim padem po pripojeni se mi zarizeni chova jako bych byl doma. Prenos sifrovan a zneuzit to jde velice tezce. Tot vse. Na serveru mi bezi veskere sluzby, ale jak rikam po pripojeni se zarizeni chovaji jako v lokalu. Nastavoval jsem to dlouho, cca 2h i s instalaci a to v it delam jen 20let

to je dobrá provokace - to chci taky Ale bohuzel nedelam 20 let v IT

Jo a jeste bezi mi na tos serveru web a domeny 4 radu a asi 5 virtualnich napr mam domenu neco.cz kde mam weby u poskytovatele, ale domena doma.neco.cz mi smeruje domu a tam rozlisuju kamery.doma.neco.cz ci cloud.doma.neco.cz arduino.doma. Atd. Presmerovani je otazka na cca 30 vterin, pokud zname udaje, ktete z tebe pacime cely den.Takze znova typ routeru presny, dale ip adresu lokalni, kde se pripojujes na rdp (podle toho si odvodim ip brany, coz je router a taky na co vlastbe rdp port smerovat. Pak jak to nastavis podle konkretniho navodu, tak zjistis zda mas verejnou. Pokud to pojede, mas, pokud ne si schovan za nejakou verejnou u isp s vuce lidmi. A pokud u tebe byl opravdz naky IT a nerekl ti proc to nejde a nezprovoznil, tak to neni it, ale zabar. Ty muzes mit akorat 2 problemy a to tyto. Nemas verejnou, ci mas router od isp, do ktereho nemas pristup. Pokud tyto oroblemy nejsou, je to opravdu otazka spusteni prohlizece, prihlaseni na administraci routeru, zadani jedné jedine ip a portu a save. Tot vse. Omlouvam se za preklepy, snazin se to na tel kontrolovat...

Pak me jeste napada posledni moznost. Pokud tam mas teamviver, tak ja mam corp licenci a na tebe se dokazu pripojit, nastavit a ani z Trince za tebou nemzsim jezdit. Posles mi jen 4 kila a mas to.

A poked to nedam, neposles nic. A presne ti reknu v cem je problem. Jinak delam za 200,- ale tady na foru uz to je hodka, a online by byla druha....

To je v pohode, ja uz na to vyhodil tolik tisíc, že to fakt není problém

Super, to se muzeme domluvit, u ktereho pocitace a kdy mam byt a muzeme to zrealizovat. Jen ted resim jeste tu verejnou adresu - jak me tady vsichni sekyrujou. Verejnou adresu mam, ale zas nejaky IT mi dneska rekl, ze potrebuju ne verejnou IP adresu, ale pevnou IP adresu

Okik. Dnes jsem stehoval dceru. Bydlim ve slezsku a mame pul metra sneha. Tak o vikendu urco nebude cas, v utery predbezne. V po jedu zasitovavat jednu kancelar.

nahlášeno, je to troll. Již několikrát padl simple dotaz na jeho IP adrfesu (kterou se tu dušuje že jí zná!!!) a co má doma za tu "černou krabičku".... místo jednuduché odpovědi na 2 řádky o max 150 znacích se tu dozvídáme, jak zve nějaké "IT" (debilita ci troll už jen dle odbornosti zvu IT...) a mlátí hubou jak by zaplatil a jak mu furt někdo píše nové pojmy, ale ty pojmy co ÚDAJNĚ ZNÁ (tím se dušuje výše) nám prostě zaboha neprozradí...

co to meleš - drž se laskavě tématu

Zopakuji svou odpověď z jiného vlakna:"Netuším - router je ta krabička? Jak na to?""jo studuju to asi tak tri měsíce"Prdel si dělej z někoho jiného.

A o co jde? Sorry ale uplne nestiham odpovidat na dotazy, ktere se netykaji tematu

Tvé prispevky:- 03. 01. 2019 14:31 Bohuzel netusim, co je verejne IP a jak to zjistim ani jak nasmeruju nejaky post (ani nevim co je port).- 04. 01. 2019 13:01 Netuším - router je ta krabička? Jak na to?- 04. 01. 2019 13:38 jo studuju to asi tak tri měsíce už - to asi neni sance vsechno hned nastudovat - nebo ano???Bud lzes v příspěvku 1 a 2, nebo příspěvku 3, nebo v 1-3 a jen trolíš.

Problém je, že nevíš co děláš, spěcháš, přeskakuješ podstatné, pitváš nepodstatné a místo abys studoval a zkoušel, chceš aby ti to někdo celé vyřešil i když nedodáš důležité údaje.V LAN síti se připojuješ na LAN adresu serveru (počítače), to ti funguje.Z internetu se připojíš jen k veřejné adrese (privátní adresy se v internetu neroutují). Veřejnou adresu musíš mít 1:1 natovanou na WAN IP routeru, nebo přímo na WAN portu routeru, který pakety přeloží do na LAN, na IP serveru. V některých routerech se překlad jmenuje NAT, někde virtual server, když nenapíšeš model routeru, nejde líp poradit. Protže se překlad nastavuje na IP adresu, je potřeba aby měl server pevnou adresu, když při vypršení pronájmu dostane z DHCP serveru novou, jinou, přestane překlad fungovat. Jsou dvě možnosti jak toho dosáhnout, nastavením mapování na MAC na DHCP serveru (obvykle v routeru, opět, každý výrobce to má jinak), nebo ručním nastavením na serveru mimo DHCP pool (aby nemohlo dojít ke kolizi).Pokud nemáš na routeru veřejnou adresu, nejde nastavit pevná IP serveru a překlad, končíme.Navíc: na otevřený port 3389 a login Administrator běžně útočí, zakaž RDP pro Administratora a nastav překlad z libovolného portu nad 1024 a pod 65535 na 3389, při připojování zadáš veřejnou_IP:vybraný_port.

Nahlášeno, dělá si z nás srandu. Odmítá odpovědět jakou má IP, jaký router. Jen mlátí hubou jak mu TV a vše podobné zablokovali, jak mu řady IT specialistů nedokázali pomoct... Na jakoukoli radu má milion důvodů, že to nejde. Takové blbečky fakt nekrmit...

co ty jsi poradil, jen meles mimo téma stále dokola a delas to neprehledne

Mnoho bylo řečeno, respektive napsáno..A Michal stejně nepochopil.. Komu není rady, tomu není pomoci.. *A otázkou zůstává, zdali Michal(tazatel) něco takového, o čem je dotaz a rozvířené související téma řečníků, vůbec potřebuje.. Jinak, na netu je hromady zdrojů, ze kterých Michal může těžit informace pro svůj pokus.. Návody jsou srozumitelné pro jejich snadné pochopení..

Tak to shrň kdyz si tak chytry a uvidime ... nebyt takovychto komentaru mimo tema, tak by to bylo uzitecnejsi, prehlednejsi ...

Napsal jsem ti shrnutí a body, na které musíš znát odpověď. Ještě jsi neodpověděl. Pokud odpověď na ně neznáš, neuděláš to.