» Poradna » Programy

Vzdálená plocha Androidu - čím?

Zdravím.Dotaz: Jakou aplikací ovládat vzdálenou plochu Android zařízení z Windows nebo Androidu (přinejhorším i z Linuxu) bez nutnosti veřejné (pevné) IP na straně hosta?Mám 84-letého tchána, který má TV Box H96 Max 4k Ultra (RK3318, 4/64GB, Android 12), který si přes přes WiFi připojuje k hotspotu z mobilního telefonu s neomezeným tarifem 10 Mbit/s u O2.Já nemůžu chodit, takže nemám jak, kromě nějak vzdáleně, mu něco nastavovat, updatovat apod. kdykoliv si něco pokazí. On to pak musí doma odpojit a přivézt ke mně, abych mu to nastavil, a to je dost často.Ještě má doma PC s Win10 připojené stejným způsobem, tam to řeším přes TeamViewer a tam je to bez problémů.TeamViewer kdysi před léty fungoval i na ovládání Androidu, nyní snad podporují na Androidu jen Samsung zařízení. Když to testuju, tak sice zapnutí jeho TV Boxu v TeamVieweru vidím, ale vzdálená plocha se již připojit nedá, addony jsem zkoušel různé.1) Ovládáte někdo přes TeamViewer Android zařízení jiné než Samsung?2) Jakou jinou aplikaci použít pro vzdálenou plochu Androidu? Google Remote Desktop umí jen ovládat z Androidu a z Win plochu Windows.Díky.

Odpovědi na otázku

zkuste třeba Anydesk, stáhněte si na android příslušné pluginy, mělo by to jet

Dívám se na ten Anydesk, pluginy mají jen pro některé zařízení.Ale cena 300 Kč na 3 zařízení měsíčně je pro mě dost vysoká.Zatím si zkusím ještě hrát s tím TeamViewerem.

Ale prdlajz. Pro domaci pouziti je zdarma.

Teamviewer, ale abys to mohl ovládat na dálku a ne jen koukat co tam je tak musíš mít často ještě plugin, např. pro Huawei...https://play.google.com/store/apps/detailsCo jsem zkoušel tak to funguje bez toho příslušnýho doplňku i na jinejch značkách než Samsung, ale nejde to bez něj ovládat - důležitý je si to tam nainstalovat a pak si povolit všechny přístupy který to potřebuje - to obvykle laik nezvládne a musíš si to předem připravit když u toho zařízení jsi. Připojit se tam, koukat co se tam děje a jestli se to na něco neptá, všimnout si v liště každýho upozornění atp.

TeamViewer Host a pluginy mám nainstalovány, pro ostatní zařízení mimo některých je Universal plugin.Podařilo se mi rozchodit vše na telefonu Realme 7 5G s Androidem 12.Nedaří se mi rozchodit na Xiaomi 6 s Androidem 9 a také na H96 Max s Androidem 12. Zařízení vidím online, vidím výkon CPU, RAM, velikost disku, nainstalované aplikace, ale nemohu ovládat vzdálenou plochu a dostat se k souborům v úložišti. Oprávnění jsem snad už na obou zařízeních nastavil všechna.

Za mňa Anydesk .. Pre domáce používanie je zadarmo ... Funguje s Android aj so AndroidTV ...

skus pouzit getscreen.me.....naistaluj apku.....prihlasuje sa pomocou web browsera.

Tak Realme 7 5G mi TeamViewer host funguje.Teď se mi podařilo po útrapách zprovoznit Xiaomi 6.Ještě se zkusím potrápit s tím H96 Max, to potřebuju nejvíc.