» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vzdálená plocha - stále se zobrazující lišta Win 10

Poprosím o radu, pracuji mnoho času na vzdálené ploše, avšak stále mi zůstává celá lišta z Windows 10 plně viditelná i na vzdálené ploše a zakrývá lištu vzdálené plochy, která je tak neaktivní. Lze to vyřešit skrýváním lišty, avšak to mi nepřijde jako dobrý způsob. Hledal jsem, zda není nastaveno něco ve smyslu "vždy navrch" či tak, avšak nic takového snad ani neexistuje. Netušíte, proč se lišta ze zařízení zobrazuje i na vzdálené ploše, resp. jak docílit toho, aby se na vzdálené ploše zobrazovala jen a pouze lišta vzdálené plochy, ale ne i lišta zařízení, ze kterého se na vzdálenou plochu přistupuje? Díky

Odpovědi na otázku

A nemas listu na plose nastavenou vzdy navrchu? Protoze to by odpovidalo, ze rdp okno neprebije listu.

Zajímavé, ve správci úloh jsem exitoval .explorer, spustil znovu a již se liště propisuje korektně napříč standardní plochou či vzdálenou

Díky za radu. Taky mne to pořád štvalo. Muselo to být nějakou aktualizací nebo novou verzí W10. Předtím na W10 ten problém nebyl. Ale restart průzkumníka pomohl