Vzdálená konzole, např. HP iLO

Zdravím,potřeboval bych vědět, zda existuje nějaká desktopová základní deska, příp. rozšiřující karta, která by měla podobné funkce, jako např. serverové řešení od HP. - iLO (příp. jiných výrobců řešení na stejném principu), ale právě do DESKTOPOVÉHO systému. Stačí vzdálené zapnutí/vypnutí/restart.PS: magic paket / WoL nechci použít, nemám s tím dobré zkušenostiDíky za rady nebo doporučení, Tom

Odpovědi na otázku

Intel VPro, hladaj dosky, ktore to podporuju.

A ano, s magic packet WoL mam aj ja zle skusenosti. Nikdy sa mi to nepodarilo dostat cez domaci router zvonka.V ramci LAN to slo v pohode vacsinou ale zvonka ani omylom.Viem, ze napriklad Synology router ma vstavanu funkciu WoL, ak by si to chcel na doma, tak to by mozno stacilo.

vPro nemá z WoL nic společného.

Jestli se ti chce experimetovat, tak by šlo dát do PC arduino napájené z +5VSB (jestli to zdroj zvládne), s ethernet modulem a nechat ho ovládat power a reset.Navíc by mohlo číst i teplotní čidla, stavy UPSky a jiné vychytávky

Jako neproprietarni reseni existuji IPMI karty do beznych pocitacu, ale neni to nejlevnejsi.Jinak sila vzdaleneho managementu, je hlavne v zobrazeni konzole, jelikoz vypnout/zapnout/restart nemusi stacit, pokud je treba nejak nakopnuty FS...

HP Ilo je proprietární HP technologie, znamená speciální kompletní pidipc integrovaný na desce (iLo je zcela samostatný kompletní počítač) a propojený do síťovky. Je to výhradně serverová technologie. Dell má DRAC což je ekvivalent a je to také pouze serverové. Z toho plyne možnost koupit si domů HP DL380, prohlásit to za stanici a máte desktop s ILo. (To jsem zvědavý, co na to rodina, hi)Intel má už řadu let v čipsetu technologii VPro, což je podobné, ale je to pochopitelně jednodušší, ale také funkční . Odkazy třeba zdehttp://notebook.cz/clanky/technologie/2011/i... a zdehttp://www.itbiz.cz/clanky/snadna-a-rychla-ak... takže se to dá použít - tohle mají komplet implementované pracovní stanice - např. řada HP Workstation, u levných PC šrotů je to nepoužitelné.Třetí možnost je vzdálené ovládání přes řízenou zásuvku - např Ubiquiti mpowerhttps://www.ubnt.com/mfi/mpower/kde prostě vzdáleně povelem vypnete zásuvku (a připojené PC logicky zdechne) a po zapnutí proudu opět najede (když to máte přednastavené v BIOSu.) Pravda poněkud primitivní, ale účinné milý Watsone, hi. Totéž lze provést s čudlíkem reset přes malé relé připojené na jakýkoli ovládaný výstup -třeba na kameře nebo čemkoli co má ovládaný výstup.