Vyvedenie spinaca ventilatora na skrinku pc

Dobry den, mam v pc 3 ventilatory:1. zdrojovy 12 mm --- OK2. CPU 6 mm -- mohol by byt tichsi ale budiz3. pridavny vyfukovaci na zadnej strane -- o tom je celý tento dotazChcem totiz napojit tento ventilator do zdroja - resp. do konektoru kde sa pripaja disketova mechanika. to uz som priamo skusal - kabel (telefonnu dvojlinku) som napojil do + - polov na ventilatore a na zdroji. v pohode sa to roztocilo a malo to nizsiu hlucnost ako normalne zapojenie. co ale chcem - zapoinanie a vypinanie takto pripraveneho ventilatora cez vypinac na volnej 5,25 pozicii. neviem ci tam dat klasicky medzisnurovy vypinac ako je na nocnej lampe na nocnom stoliku alebo Přepínač kolébkový . tu je link nan: http://www.gsmalarm.sk/index.phpkam ale nanom zapojit + - kable aby to fungovalo?Kebyze to nieje dobry napad s tym napajanim z diskety, kludne mozem spravit aj z normalneho SYS_FAN_1. Nevie niekto poradit ako namontovat ten prepinac. pouzitie medzisnuroveho pokladam ako poslednu moznost.

Odpovědi na otázku

Nechápu, nerozumím, bolí mě zase hlava. PC, krabice, ZD má +4 konektory pro ventilátory, tedy:A) CPUB) Přední dovnitř dole u HDD, SSD.C) Zadní ven nahoře, pod zdrojem, ten má vlastní.D) Poslední je pro boční (SLI GPU, pasivní GPU, do 800 ot.) nebo horní aby se teplý vzduch nehromadil u CPU (CPU's).Všechny mají řízení otáček, tedy 3pin nebo 4pin dokonce. (Většinou 2x 3pin, 2x 4pin)Dodatek: Nejlepší konfigurace je: 120mm přední, 120mm zadní (140mm lze), všechno. GPU má svůj, boční většinou nepotřebuje, zadní jen v případě, že ten na zdroji nestačí.Dodatek2: Připojit ventilátor na molex a podobné nesmysly, kde to jsme prosím tě?Dodatek3: Chceš-li snížit otáčky CPU, a zvýšit výkon chlazení, podívej se na např. AlzuCZ, položka větrný tunel, turbína. CPU bude přímo nasávat z boku skříně, velice účinné chlazení. Tiché zároveň.

to je stary pc ktory ma 3 ventilatoryinterny v zdroji3pinovy cpu3 pinovy pridavny odfukovac.viac ich nema.ja chcem pripojit 3 pinac odfukovac na vypinac aby som si ho zapol a vypol kedy ja chcem. to uz je jedno ci si ho pripojim na original 3pin alebo na konektor na pripojenie disketovky. BTW, disketovky nemaju NEMAJU molxy. z molexov (nevyuzitych) si radsej spravim svetlo: http://www.youtube.com/watch

Asi ten kolébkový, a přerušíš, jaký chceš, je to stejnosměrný proud (obvod se neuzavře, nejede), tedy jeden z vodičů. Protože u ventilátoru nemůžeš použít v tomto případě třetí pro řízení otáček.

ok ale ako to zapojit do toho kolebkoveho. regulaciu otaok, to samozrejme viem ze obetujem

ja bych si sehnal vypinac, ktery je na kazde zadni strane PC zdroje. Vemes treba ten konektor na disketovku. Ustrihnes konektor a pouzijes jen napajeci dratky. Jeden pol pripojis primo k vetraku. Druhy budew prerusovat prepinacem ze zdroje

Ne ne ne, ten je určený pro 230V střídavé, má na to stavěné kontakty. Na 12V ss musí být jiné kontakty, jiný tvar, jiný materiál, jiný pohyb. A prosvícení na 230V je pochopitelně nefunkční při 12V.Pokud nechceš nic stavět, tak si pořiď ovládací panel. Jsou bohužel dost drahé.

ja myslim, ze by to fungovalo a vyhoret to taky nemuze. Navrhl jsem vypinac ze zdroje, protoze se da sehnat zdarma. Pokud tazatel bydli ve vetsim meste a ma tam nejaky vhodny obchod, tak samozrejme koupi vhodnejsi vypinac za par korun

A proč by neměl jít použít vypínač pro 230 V střídavé na spínání 12 V stejnosměrné? Jaký vliv na spínání malého 12V větráčku mají jiné kontakty, jiný tvar, jiný materiál a jiný pohyb? Kontrolka na 230 V pochopitelně svítit nebude, ale nenapadá mě žádný důvod, proč by nešel použít onen spínač na 230 V na sepnutí malého větráčku. Pokud by chtěl, může použít i vypínač z míchačky.mapa: Na tom zapojení ventilátoru přes vypínač není nic těžkého, je jedno jestli budeš vypínat + nebo – případně obojí (ten tvůj vybraný vypínač je dvoupólový takže můžeš odpojovat obojí), ale pravidlem u jednopólových vypínačů bývá odpojovat napájení a zem (v tomto případě -) ponechat. Prostě to zapoj tak: Plus ventilátoru (pravděpodobně červený drát) na kontakt vypínače, druhý kontakt vypínače 12 V na molex konektor pro mechaniky (krajní žlutý vodič). Druhý vodič ventilátoru (pravděpodobně černý drát) připojíš na molex konektor rovnou na zem (černý vodič). Třetí a pravděpodobně žlutý drát z ventilátoru ani zapojovat nemusíš, protože se jedná jen o indikace otáček ventilátoru.

Protože kontakty na vypínači míchačky jsou karbidové. Musí vydržet velké proudové nárazy, nesmí při rozepínání vzniknout oblouk resp. musí rychle zhasnout.. Je potřeba poměrně velkého napětí, aby se prorazila povrchová vrstvička a kontakt začal vést, což při napětí 230V/400V je nepodstatné. Kontakty na malé stejnosměrné napětí se při spínání mírně po sobě šoupnou, aby se odstranila vrstva kysličníku. Nehrozí nebezpečí vzniku oblouku, takže nemusí mžikově odskakovat.

já bych to moc nehrotil. na ten blbej větrák si můžu vyvést dva drátky mimo bednu a když bude třeba větrák zapnout, tak dráty smotá prsty k sobě...

ten vypinac, co sis vybral neni vhodny. Je s doutnavkou urcen pro sitove napeti

Nejsou ty ventilátorky trochu malinké?

preto hucia! :)

ja viem. a co si mam prevrtavat na tom pc skrinu aby tam sli dat 12 mm. no pozrem na ageme kolko stoja.

panebože. velikost je v centimetrech!!!ty pořád píšeš "mm"

ano viem ze velkositi ventilatorov su v mm. som sa pomylil. tym sposobom co mi poradili vyssie si mozem zapojit aj stary maly vetracik graf. karty.

větrák v grafice bych nevypínal. to se s ní můžeš rozloučit

ja viem, ale to bol len ako priklad. lebo napr. ja mam doma jednu staru pokazenu agp grafiku z vetrakom a ked pripojim + a - na 12v svorkovnicu tak mi to bezi na plne obratky.

nasiel som aj 12 v spinac presvetleny doutnavkou http://www.gsmalarm.sk/index.phpten uz bude asi OK

Na celý vypínač bych se vytentočkoval.Větrák bych odpojil a pokud po týdnu nenastanou potíže, tak nechal tak.Jinak bych ten přídavný větrák vyměnil za tichou variantu cca 17.5 dB a mohl by být i mírně větší než stávající nebo otvor.PS:Samozřejmě bych postupoval trochu sofističtěji, jako sledoval teploty (BIOS, měřáky ap.) ale to na věci moc nemění.

Poradil by som skor kupit lepsiu skrinku a to taku, ktora obsahuje ucinne nizkootackove ventilatory ! Pchat nove vykonne komponenty do starej 10 rocnej skrinky je holy nerozum.Ako budes vediet kedy nastane kriticka teplota ked budes mat vypnute chladenie ?Prikupis aj nejaky senzor so sirenou, alebo GSM dohliadac ?Aj take CPU ako PIII/800Mhz bez ofukovania chodi len zopar minut.Zdroj je kapitola sama o sebe. Vysychaku kondiky ak je mu horko.

naco kupovat novu skrinu? taku jak mam ja uz asi tazko zohnat. 3mm hruby pevny plech po oboch stranach. nevylamovacie zadne zaslepky. dnes by to uz bolo asi velmi drahe.zdroj mam tam forton 300 W atx pnr http://www.agem.sk/produkt/zdroj-fortron-300...

preco nekupit v tntrade priamo regulatory? mam do 3,5 pozicie s 3 regulatormi, v polohe uplne vlavo su off.napriklad PRIMECOOLER ARKONY

FINALNA VERZIA - FINALNA ODPOVED:urobil som to takto: http://uloz.to/x3jV3iX/img-3462-jpg, zatial som to neskusal na vetraku pc ale len na graf.karte. pozity 12 v spinac za 0,80 E.

zapojení neni vidět. jestli ti to funguje taky nepíšeš.ale vypínač použit lze.

funguje, zapojene nasledovne12 v source + -spinac + light - / zemvetrak + -