» Poradna » Notebooky

Využitie NFC, SIM a SmartCard čítačky v NTB

Zdravím, kúpil som si notebook Dell Latitude 5580 a po kúpe som zistil, že má vo výbave aj také veci, ktoré som nepotreboval a neviem na čo sú.Je tam čítačka čipových kariet. Je možné ju použiť napr. pre občiansky ppreukaz s čipom? Alebo na niečo iné?Tiež je tam slot na mikro SIM kartu. Znamená to, že keď ju tam strčím, budem môcť používať napr. mobilný internet?A ešte je tam NFC, čo tiež neviem načo je a ako by som to mohol použiť.Poradíte mi nejaké využitia týchto rozhraní?Ďakujem za odpoveď

Odpovědi na otázku

tri otázky a na dve z nich : ANOpri použití správneho softvéru prečítaš údaje z občianskeho, vodičáku, kadejakých zľavových kariet(ak je to aj čítačka RFID). slot na sim-kartu môže slúžiť napr. na pripojenie k internetu a pri použití správneho softu aj na telefonovanie. NFC je určené na prenos súborov bez použitia usb kábla, bluetooth alebo wi-fi len priložením druhého zariadenia s NFC(mobil, tablet)

slot na SIM kartu znamena iba jedine = moze osadit SIM kartu. Je na nom, aby si zistil ci ma konfiguraciu s modemom.

Musím to vyskúšať. Ako sa vo windows ohlási pripojená SIM karta keby tam bol modem?

Spíš by ve správci zařízení byl vidět ten modem pořád. I bez SIMky.

Tak v správcovi zariadení nie je nič. Rozobral som notebook a poblíž slotu na SIM je neosadené niečo ako PCIe a je v tom nápis WWAN. To bude asi príprava pre modem, takže tam nie je.

Ďakujem, skúsil som občiansky preukaz, nainštaloval softvér a funguje to.

čtečka karet se používá zejména pro práci s certifikáty a přihlašovacími údaji. Do některých systémů, jako jsou banky, zabezpečené sítě a podobné věci, se nepřihlásíš bez karty s přístupovými údaji, nepřečteš nebo neuložíš data, když nemáš na kartě příslušný certifikát a podobně. V domácím použití to moc nevyužiješ, ale v profesionální sféře je to velmi časté a praktické, mít čtečku přímo v notebooku a nemuset blbnout s nějakými externímu USB...