» Poradna » Notebooky

Využití výkonu PC pro notebook

Dobrý den. Chtěl sem se zeptat, jestli existuje nějaká možnost, jak využít výkon mého stolního PC v notebooku třeba na hraní her. A nechci používat nvidii GeForce Now, protože to začíná být použitelné až při premium a 150 Kč měsíčně se mi dodávat nechce. A tak tedy mě napadlo nějak využít výkonu mého stolního PC pro notebook. Notebook je poměrně slabý. Intel Core i3 4005u a integrovaná grafika Intel HD 4400. Takže opravdu pro hry ne. Ale v PC mám ryzen 5 3600 a RX 5700 XT a to mi na hry stačí. Ale chtěl bych hrát hry i na notebooku. Je nějaká možnost krom toho, že budu hrát přes nvidii, nebo zakoupím herní notebook? Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

To, co hledáš, je eGPU na Thunderbolt, nikoliv stolní PC.

To je vtip? Mas tam PC na hry a ty chces hrat na notebooku, ktory by som pouzil maximalne ako podlozku pod stol.

A nějaký smysl takového použití? No každopádně možnost je, nikdy jsem to nezkoušel, ale údajně to umí v rámci domácí sítě klient Steam.

toto sa dá vyriešiť pomocou steamu a jeho in home streaming funkcie. na stolnom tak pobeží hra a obraz sa bude streamovať do ntb.ntb ale musí byť na kábli, nie na wifi, môžeš mať mierny lag a kvalita obrazu bude horšia. ale je to v pohode použiteľné, dokonca aj na diaľku cez hamachi. to už ale chce dobrý internet.

Ano souhlasím, je to starý a slabý hardware, ale nový se mi zatím kupovat nechce když všechno funguje. Kupovat herní notebook by se pro mě nevyplatilo, protože potřebuji spíše výdrž baterie a procesorový výkon, než grafický. Napadlo mě to jen pro občasné hraní, ne na každý den. Ale děkuji za názory.

A co přesně ti brání hrát přímo na tom stolním počítači?

Smysluplna moznost neni zadna. Zapomente na to.Nesmyslne moznosti jsou - ruzne streamingy apod. Znamenaji zbytecne komplikace a horsi hrani.Budte rad, ze mate herni desktop, a neblbnete s herne nepouzitelnym laptopem.