» Poradna » Mobily

Využití videa 4 k a 2,7 k

Koupil jsem si GoPro HERO 6. TV a notebook mám FullHD. Natočit video ve 4k je vhodné, protože neopakovatelné záběry v budoucnu budou dobré, pokud si pořídím TV 4 k. Dnes však jsem nucen rendrovat do FullHd. Videa edituji v CyberLink Power Director. Expeduji do Full HD. Zůstane zachována nějaká kvalita videa ze 4 K a 2,7 k, nebo je zbytečné natáčet (kromě důvodu výše uvedeného) takto a stačí do FullHD?

Odpovědi na otázku

s jakým FPS natáčíš to 4K? Pokud neukládáš origo videa a necháváš si jen FHD výstup, tak podle mne nemá smysl do 4K točit. Spíš bych točil do 60 fps FHD, čímž zachytíš různé zajímavé rychlé momentky.

Natáčet mohu tak, jak umožňuje kamera. 4k max 60sn, 2,7k 120sn. Originální video si mohu uložit a v budoucnu použít.

no, tak pokud točíš nějaké dynamické akce, tak bych volil 2K 120fps.Je mi jasné, že si origo video můžeš uložit, otázka zněla, zda to děláš.

Z jakého důvodu jsi nucen renderovat FullHD? To že notebook má displej jen FHD neznamená, že nemůže přehrávat 4K. Jinak ano, výsledek by měl být o něco kvalitnější, když natáčíš 4K a renderuješ FHD, než kdybys natáčel i renderoval ve FHD.

Jistě, že mohu video 4 k přehrát na notebooku. Ale neuvidím víc, než mi umožní displej HD+ a ten veliký soubor !Spíš je pro mne relevantní Váš poznatek, že výsledek by měl být kvalitnější, když natáčím do 4k a renderuji FHD. Netočím toho tolik, abych měl problém s ukládáním nativního videa 4k pro budoucí použití atd.

4K bude co se tyce detailu vzdycky lepsi, jedno kde to budes poustet. To ale neznamena, ze se na vse hodi vic nez FHD 120fps. Nekdy je lepsi vic fps nez rozliseni. Zalezi co tocis. Nemluve o tom, ze se da z opravdu kvalitniho 4K rezat do urcite miry bez vyrazne ztraty kvality, pokud ti nestaci ohn.vzdalenost coz muze byt zejmena u go pro zajimavejsi. Ja takhle orezaval u 4K videi z fotaku ze safari. FHD by bylo nepouzitelne protoze mi nestacilo ani 600mm ( po prepoctu). Takze mi rozliseni stacilo na orez + mensi digit. dostabilizovani zaberu. I na 4K televizoru to bylo mnohem kvalitnejsi nez z FHD zaberu. Navic rendering v Adobe Media Encoderu dovoli plynulejsi videa ikdyz mas jen 30fps zdroj.

Chápu, že 4k video zabírá více, než FHD, ale při dnešních kodecích a když toho netočíš zase tolik, tak bych osobně výsledek určitě renderoval rovnou do 4k a ne kvůli notebooku jen FHD. Dnes stojí 4k televize pár korun a na té velké obrazovce je to úplně o něčem jiném. Proč zbytečně držet velké zdrojové soubory, když to můžeš sestříhat a v plné kvalitě vyrenderovat a skladovat jen hotové video.

jestli to stříhá na tom notesu, tak by při střihu 4K nejspíš zešedivěl a notebook se totálně upekl.

Vždycky jsem skladoval zdrojové soubory, začal jsem u SD, nyní u FHD a chci pokračovat až na 4K. Jak podotýká následující diskutér, stříhat na normálním notebooku je na zašedivění. To jsem a zkusím něco menšího, ať vidím délku procesu. Pokud by to skutečně bylo nemožné, zůstanu u FHD. Sakra, mám 76 roků a přece ta technika nemůžete jít rychleji dopředu, jako mi přibývají roky. Ale jsem realista a na ten zbytek života (100 roků) asi zůstanu u FHD. Anebo zainvestuji a koupít železo třeba s vodníkem a postavím atomovou elektrárnu na napájení.