Využití RAM v PC

Víte někdo proč při editaci videa v Pinnacle Studiu 9 Plus mi správce úloh (WinXP-Prof-SP2) zobrazuje velikost stránkovacího souboru cca 700 - 800 MB (věčně chroupe disk) a při tom je fyzicky k dispozici ještě cca 950 MB z celkem 1,5 GB RAM (DDR).
Díky, Honza

Odpovědi na otázku

Hadal bych, ze si odlozi vsechno do swapu a pamet proste vyhradi jen pro zpracovavana data (video).
Jak si to Pinnaclisti vymysleli, takove to maji. :o)

No to by ale znamenalo, že je jedno zda mám PC rychlý nebo starší pomalejší, protože tak jako tak by byl HDD největší brzda. A to se mi moc nezdá ...

Protože, jako při logování, se neustále zaznamenávají stavy rozdílů frame od key-frame a prostě vůbec vše, co je s tvorbou videa spojeno. Se SWAP-em to naprosto nesouvisí, to pracují temp a jiné složky na scratch HDD a podobně

No moc tomu nerozumím, ale mám dojem, že k mé původní 512 MB paměti mi asi stačilo si koupit ještě jednu 512 MB za cca 530 Kč a ne zbytečně 1024 MB za cca 1200 Kč. No co se dá dělat, třeba tu původní 512 MB někomu prodám ...
Díky za odpovědi. Honza.

To je az prilisne zjednoduseni. Pamet rozhodne neprodavejte!

A Zkoušel jste Visty. Ty fungují s velkou pamětí o dost lépe. (Osobní zkušenost)

A Zkoušel jste Visty? Ty fungují s velkou pamětí o dost lépe. (Osobní zkušenost)

Sorry, překlik

Ja osobne bych v tom videl spi spravu pameti WinXP, ktera ma k idealu hodne daleko.

V prvom rade tych 700 - 800MB je vyhradena pamat a nie vyuzitie strankovacieho suboru. Microsoft to debilne nazval, potom z toho vznikaju myty, ako napriklad, ze Windows strasne swapuje.

Druha vec je, preco chrupe ten disk. Asi ten Pinnacle robi s tym videom niekde na disku.

Vyhrazenou paměť mám 1024 - 2048 MB, sám jsem jí takto nastavil.