Využití procesoru 100% při zapnutí CS:GO

Ahoj,mám takový problém s mým procesorem. Když zapnu hru cs:go, tak mi procesor vyskočí na 100% využití s tím, že CS:GO si bere zhruba 80%. Dokonce se mi z toho restartuje i PC, nevím si rady, čím by to mohlo být. Zde je moje sestava: Operating System Windows 10 Home 64-bitCPU Intel Core i5 @ 3.60GHz 44 °C Coffee Lake 14nm TechnologyRAM 16,0GB Dual-Channel Unknown @ 1478MHz (17-19-19-39)Motherboard Micro-Star International Co. Ltd. MPG Z390 GAMING PLUS (MS-7B51) (U3E1) 35 °CGraphics Optix G24C (1920x1080@144Hz) HP 24es (1920x1080@60Hz) 4095MB NVIDIA GeForce GTX 1080 (ASUStek Computer Inc) 42 °CStorage 232GB Samsung SSD 860 EVO 250GB (SATA (SSD)) 29 °COptical Drives No optical disk drives detectedAudio Realtek High Definition AudioPředem díky za každou radu.

Odpovědi na otázku

Že hra bere 100 % (řesněji, vše, co systém dovolí) CPU je správně, že se restartuje, to správně nění.

A zdroj je tajný?

100% vytížení není důvod k restartu, takže buď se to peče (což je dost možné), nebo to spadne do modré smrti, případně umře (ten tajný) zdroj. co je ve Win logách jako důvod restartu?

Kernel-power a druhá DriverFrameworks-UserMode

To máš nějakou fejkovou GTX 1080? 4095MB NVIDIA GeForce GTX 1080 ??Ta karta má normálně 8GB :DA zdroj máme jaký?

Zdroj mám EVGA 600w a grafika je normálně 8gb nevím proč to ve Speccy ukazuje 4gb

Tak CS:GO není zabiják grafických karet, takže karta se celkem fláká a limitem je procesor. i5 3,6GHz už dneska není zrovna žádné dělo, je GTX 1080 by se hodilo něco silnějšího, aby limitem byla spíš grafika.

Jasné ale jde o to že i tento procesor by měl cs:go zvládnout bez jediného problému ale jakmile začnu hrát tak se restartuje kompletně celej PC po pár minutách

To restartování ale nesouvisí s tím, že procesor jede na 100%. Pokud je dobře chlazený, tak může jet jak dlouho chce na 100%. Těch 100% není nic divného, procesor vždycky každému jede na 100%, pokud výkon hry není limitován něčím jiným (např. grafikou, což ve tvém případě není). No a restartování po pár minutách znamená, že se někde něco přehřívá a může to být zdroj nebo základní deska. Teoreticky i RAM, tu můžeš vhodným programem důkladně otestovat, ale s větší pravděpodobností je to spíš zdrojem a úplně nejpravděpodobněji základní deskou.

Byla by možnost odkazu na ten program kterým bych otestoval zdroj a RAM ? základní deska je okolo 35 stupňů

RAM - Memtest, Goldmemory- Google najde. Zdroj se asi otestovat takto nedá, jedině vyzkoušet jiný.