» Poradna » Programy

Využití internetu zaměstnanci

Dobrý den,doporučíte mi prosím nějaký software pro zjišťování vyuřití internetu zaměstnanci mojí firmy (nejlépe samozřejmě software zdarma). Potřebuji zjistit - navštěvované servery, dobu strávenou surfováním apod.Díky Karel L.

Odpovědi na otázku

Tyto údaje se obvykle nacházejí v logu proxy serveru nebo firewallu, ale nepíšete nic o struktuře Vaší sítě. Jinak o síť počítačů se někdo musí starat, ten by Vám podobné věci měl být schopen zjistit.

Není lehké stát se skutečným Velkým Bratrem. Výše to jb přesně popsal. V závislosti na konkrétním řešení sítě může být sběr takových údajů jednoduchým způsobem dost problematický..

Doporučuju Kerio Network Monitor. Ten je pro tuto činnost přímo určen a umí navíc odchytávat  a zaznamenávat e-maily i ICQ komunikaci. Ke stažení na www.kerio.com/cz/knm_home.html 15 dní jej můžete bezplatně testovat, což pro představu o provozu na síti postačí. Jenom je nutné tento program nainstalovat na počítač, přes který běží veškerý internetový provoz, nebo (pokud nepoužíváte ve firmě HUB) vložit HUB mezi router (zajištující přístup na internet) a hlavní switch a poté do jedné zásuvky tohoto HUBu připojit počítač s tímto programem.

1.Nez zjistovat co kdo dela bych doporucil rozbehat nejakou proxy a povolit pristup pouze na veci ktere potrebuji k praci, ostatni zakazat.2.Vytvorit ve firme jasna pravidla co s s netem smi a co ne...poruseni brat jako hrube poruseni pracovni kazne...potrestate jednoho a ostatni uz si sakra rozmysli jestli jim serfovani na porno strankach stoji za to ze treba prijdou o premie