» Poradna » TV, audio a video

Využití integrované GPU + GPU do PCI-E pro připojení více monitorů

Zdravím,využívám integrované GPU v proceosru (Intel UHD Graphics 730) pro připojení dvou monitorů (přes HDMI 2.0 a DisplayPort). Chtěl bych připojit ještě další monitory přes HDMI. Nepožaduji žádný velký grafický výkon, čili uvažuji o "ASUS GeForce® GT 730", která má 4 HDMI v1.4 výstupy. Je možné využití jak integrované, tak PCI-E karty zároveň? Ideálně pokud bych zároveň z integrované GPU využíval HDMI 2.0 pro video 4K60?Vyhledávač jsem použil, ale bohužel jsem nenašel nic, co by mi pomohlo.

Odpovědi na otázku

Tohle záleží na konkrétní základní desce, jestli umožňuje současný provoz iGPU + externí GPU. Takže jediné zkusit, případně vyčíst z manuálu desky.

Jaka deska s vystupem na monitor neumi zaroven iGPU + GPU? I na 6 let starem i5-4690k nebyl problem s iGPU+2x GPU

Netuším, ale 100% jistota není. Proto je vhodné si to ověřit předem, než tu grafiku koupí

Co mám zkušenosti, tak s tím většinou není problém. Konkrétně na Intelech jsem to zkoušel v různých generacích a fungovalo to snad vždycky. Zaručit to nejde, ale určitě bych to zkusil. U té GT 730 se 4 výstupy si určitě ověř, zda je umí všechny 4 použít najednou. U levnějších a starších grafik byl limit 2, max 3 výstupy najednou. Jako byla by pitomost vyrábět grafiku s 4x HDMI, kde by fungovala jen polovina výstupů, ale vyrábí se různé chujoviny. Ani bych se nedivil, kdyby to umožňovalo sice připojit 4 monitory, ale dovolilo by to přepínat jen mezi 2 aktivními zároveň.

Koukal jsem, že čip GT730 zvládá max 3 monitor (např. tady https://bit.ly/3ItwKMK), ale pak příliš nechápu tu GPU s 4x HDMI. U výrobce je uvedené "4x HDMI Ports enable multi-monitor productivity on up to 4 displays". Ale teď by mi stačily 2 monitory.Ještě se chci zeptat - je možné v tomto režimu využít rozšířenou plochu? Nevím jak by mohlo třeba fungovat přetáhnutí okna s videem, když jedno GPU bude mít HW video decoder a druhá ne.

Ano funguje to, občas to také používám. Tady máš pár starších screenů rozšířené plochy s až 5 monitory:https://ctrlv.cz/HYLvhttps://ctrlv.cz/aIIsPřetahování také není problém, ani u videa.

To vypadá dobře Tak díky všem za odpovědi. Pokud do toho půjdu, tak sem pak ještě napíšu jak to dopadlo