Vyuziti druheho hdd v pc

Dobry den,Jdu si pro radu ci tipy. Do sveho PC s SSD chci prihodit jeste HDD ciste na data jako jsou fotky, dokumenty a nejake nepravidelne zalohy. Predpoklad je, ze do hdd "pujdu" cca 10x do tydne. Ma vubec smysl pri takovem vyuziti cpat hdd do pc? Nebo to resit radeji externim boxem? Ptam se predevsim asi kvuli zivotnosti hdd. Jestli je lepsi at se neustale toci, nebo at si ho pc obstarava sam a zapina vypina dle potreby, nebo to delat uplne sam prave skrze externi box. Nevim, zda timto vlastne nejak ovlivnim zivotnost hdd, ale asi by me spis zajimalo, jak to resite vy, kteri mate v pc dalsi hdd pro ukladani dat, ktere ale nepotrebujete cist kazdou chvili. Popravde trochu me desi predstava, ze disk se musi roztacet co hodinu, kdyz z nej neco potrebuji, nebo naopak se toci neustale ikdyz do nej 10hodin nepolezu. Da se tohle ve windows nejak nastavit? Pripadne doporuceni jak najit "idealni" nastaveni? Predem diky za kazdy tip

Odpovědi na otázku

Na popisované použití je to jedno. Udělej to tak, jak ti to vyhovuje. HDD v PC je pohodlnější, přes USB zase nepřijdeš o data po napadení šifrovacím svinstvem (pokud nebude zrovna připojen).Životnost neřeš. Řeš zálohování. Ten disk může chcípnout kdykoliv, ať je připojen jakkoliv. Takže pokud na tom bude něco, o co nechceš přijít, měl bys to mít ještě někde jinde (minimálně na tom SSD v PC nebo třeba v nějakém cloudu).

tie fotky mas odkial, z telefonov? Mas viac zariadeni doma, maju aj rodinni prislusnici fotky, dokumenty? Rieseni je viac, jedno znich je NAS.

Optimální by bylo mít obojí. Jeden HDD v compu a jeden externí. Externí jen na zálohy, jinak vypnutý. HDD na data, případně zálohy z SSD (to když umře, je s daty konec). HDD si WIN 10 vypínají při nepoužívání, dobu si můžeš nastavit. Pokud tam šaháš každou hodinu a nechceš čekat na roztočení, dáš si delší, pokud chceš spíš aby tě neotravoval zvuk točícího se HDD, dáš kratší. Životnost vůbec neřeš.

Do kompu a vůbec nevypínat. Co se týče životnosti, tak mi spíš disk morálně umřel (byl už malej) než odešel.PS komp ani disk nevypínat vubec

Enem tak - anketa - hlasujte:a) dotycny "tc" je acionar Temelínub) dotycny "tc" je pacient rekreacneho zariadenia Bohnice

C ) je spravne

in nebo out, je to jedno, podstatné je, že pokud to máš jen 1x, tak je velmi slušná pravděpodobnost, že o ty data nakonec nějakým zásahem shůry přijdeš. Zásadní data si kromě několika HDD ještě vypaluji na BR M-disc a současně ukládám do cloudu. Pravda, je to poněkud dražší řešení, ale už se mě vyplatilo.

mhmm a nos, usta a pre istotu aj oci si zalep sekundovym lepidlom, a koronavirus nema sancu!

Na životnosti asi žádný rozdíl nepoznáš. Nicméně na tvé použití bych asi volil externí disk. Má to jednu výhodu v tom, že pokud by se ti do počítače dostal ransomware (vyděračský šifrovací malware), tak automaticky bude šifrovat i ten trvale zapojený interní disk. Kdežto na fyzicky odpojený USB disk se prostě nedostane. Já to řeším tak, že mám USB disk připojený trvale, ovšem ten USB box má vlastní on/off tlačítko, takže ho zapnu jen když potřebuju, taky to mám tak 5-10x do týdne. Každopádně je ale samozřejmě nezbytné mít ta data ještě alespoň na jednom dalším disku!

Neřeším a mám kopii dat na externím disku.

používam túto vecičku:https://www.alza.sk/axagon-adsa-st-dual-hdd-d... maximálna spokojnosť

Ja toho vyuziji a polozim otazku. Jak se chovaji disky v tomto docku v pripade restartu pc, take se na par vterin zastavi?Mam doma hodne stary externi 2.5" disk jeste s IDE a externim napajecem a ten bezi od zapnuti do vypnuti a presne takovy ramecek bych si pral ale dnes je nemozne, neco takoveho sehnat.

Nevím, nikdy jsem to nezkoušel. Ale ten dok se připojuje obvykle jen v případě potřeby, takže je to bezpředmětné.