» Poradna » Notebooky

Využití disku 95-100%

Zdravím, chtěl bych se zeptat, proč se mi využívá disk na 95% až 100% když nic nedělám. Když jsem dal správce uloh tak mi to ukázalo max. 0,5 Mb/s u jedné položky a když dám sledování prostředků, tak jenom system má 2 milionů bitů/sekundu a dál jsou položky ze zakončením .exe, které mají max. 250 000 bitů/sekundu. Nepomůže třeba SSD? Děkuji za radyNotebook je Acer Aspire E15CPU i5-7200UGPU Nvidia GeForce 940MXHDD 1 TB8 GB RAM

Odpovědi na otázku

Nemas zavirovany pocitac? Odkdy se zvysilo vytizeni a jak si to poznal?

Vytížení se zvýšilo asi tak před dvěma měsíci a zjistil jsem to tak, že mi třeba na YT jede video na 360p a přitom před 4 měsíci mi jelo normálně na 1080p a když jsem dal správce uloh tak internet běžel v pohodě a disk 100% a když jsem všechno vypnul tak pořád 100%

Podívej se kam a co ty procesy čtou/zapisují (ve Sledování prostředků).

Virus nebo miner.Jasné jak facka.Stahni si ADV Cleaner a spust ho.A poté si nainstaluj do prohližeče doplněk noCoin.

Pokud z předešlých rad nic nepomůže, budeš muset koupit nové HDD.

Otestoval bych ještě disk a potom reinstal systemu.A pote uz jen nový disk.

Tak to je snad pochopitelné, že musí ozkoušet disk.. nejlépe na live linuxu.

A není tam osazen některý ze "skvělých" šindelových HDD (např. Seagate ST1000LM035)? Ty se takto často projevují.