Využití čtyř jader u počítače. + Snížení lagů. Velmi specifický problém.

Dobrý den, hodně by mě zajímalo zda se dá nějak ovlivňovat využití jader. Mám procesor od AMD s čtyřmi jádry... Hraji jednu online hru na kterou mi pravděpodobně no "nestačí" výkon počítače. Myslím si že je to tím že jedno jádro má na sobě spuštěných více programů a zrovna ta online hra je rozdělená mezi všechny čtyři.. Rád bych nějak nastavil to aby se o ni staralo celé jedno jádro... Jde to nějak? Chtěl bych zkrátka zmírnit "lagy" . Počítač mám vyčistěný věci typu gamebooster jsem už 10x odzkoušel.. Přitom moje PC je dost výkonné na to aby tuhle hru utáhlo. 3,10Ghz čtyřjádro (ikdyž AMD) 8gb ramky a Radeon 7770 HD s 1gb pamětí... Hra má požadavky: Operační systém Windows 2000/XP/VistaCPU Pentium4 1.6GHzRAM 1GBGrafická karta GeForce FX5700 128MbDirectX Version DirectX 9.0cPaměť harddisku 2 GB nebo více Dokonce i ovladače na kartě jsem kvůli tomu X krát aktualizoval. Nevím zda nemám v PC nějaký škodlivý SW. který by to spomaloval. Ale tomu se mi nechce věřit.. Stahuji bezpečně a provádím pravidelné kontroly antivirem. Pokud máte nějakou radu jak zvýšit FPS ve hře tak napište. A budu rád za radu s jádrem. Díky moc!!!!!!!!!!!! :)

Odpovědi na otázku

A nejsou ty lagy spíše způsobeny internetovým připojením než HW PC ? O to jak si hra rozděluje využití jader vůbec neřeš, CPU ví co dělá a pokud ho neomezuje GPU tak pojede na max. jak má. Co to je za online hru ? Ono na online hry, hlavně strategie apod. je potřeba silný CPU a to ve vší úctě AMD zvlášť asi nějaký starší na 3,1GHz není. Co přesně to je za AMD ?

Takže procesor: http://www.czc.cz/amd-trinity-athlon-x4-740... .Omezoval mě rozpočet při skládání sestavy.. no co už...

Edit: je to hra: 4story.

No myslím, že OS jako Windows 7 sám ví, jak rozdělit pracovní čas jednotlivých jader pro jednotlivé aplikace. Ale pokud si s tím chcete pohrát, tak co ve správci úloh na záložce procesy u oné hry buď: Nastavit prioritu - zvýšit prioritu oné hry a tím pádem ji přidělit víc výpočetního času a nebo Nastavit spřažení - vybrat, která jádra mají na dané hře makat. Ale myslím, že těmito operacemi ji nijak valně nepomůžete.

Zvýšit prioritu u této hry nejde. Nevím proč ;)

cez system explorer ide zmeniť prioritu aj systemového NODu. Skús. Ale aby si nezaťažil CPU tak, že sa ani nepohneš. 1. jadro (zrejme očíslované ako 0) nechaj OS, laboruj s ostatnými