Využití cpu 100%

Dobrý den,mám dotaz ohledně toho, že můj CPU (I-5 7400 Kaby Lake) je vytížen na 100% a většinou jen u hraní Fortnite. Tímto bych se chtěl zeptat, jestli neznáte nějakou radu na snížení vytížení při hraní. O správci úloh vím.

Odpovědi na otázku

Omezit FPS, podtaktovat grafiku nebo koupit méně výkonnou.i5-7400 jednoduše bude vytížená v té hře. Další možnost je koupit silnější CPU, i obyčejná i3-8100 je rychlejší, ale to by bylo z bláta do louže. Více jader nebo alespoň threadů, vyšší takt, doporučuju kouknout po i7-7700 pokud je deska Z170/270, tak i7-7700k, to bude nejlevnější upgrade CPU. Jinak to už chce změnu desky nehledě zda se půjde do Intelu nebo AMD.

pokud ale hra běží dobře tak je snad jedno na jaké vytížení to jede, proč mít CPU které poběží na půl plynu ale nic to při hraní nepřinese.

A čemu to jako vadí? Ty nechceš používat plný výkon CPU?

Chci, ale při tomto zatížení mám mikrolagy