» Poradna » Ostatní

Využití centrálního reproduktoru pro domácí kino?

Předem se omlouvám za hloupý dotaz, ale... pro domácí kino používám standartní přední stereo a zadní surrondy. Ale všude se zvuk uvádí jako pětikanál a standartně v sestavách domácího kina je vepředu i lichej centrální reproduktor. Je jeho použití důležité, nebo řekněme lepší než "pouhé" 4 bedny? Pocítí běžný smrtelník ve zvukovém podání nějaký rozdíl, mezi centrem a jeho absencí?

Odpovědi na otázku

cez center ide vacsina dialogov a podla mna je velmi potrebny a rozdiel urcite spozorujete

áno

Myslim ze ked mas v prehravacom zariadeni nastavene ze mas len 4repro (aj take boli kedysi davno pred dobou 5.1), tak dialogy by malo to zariadenie/prehravac rozdelovat do dvoch hlavnych repro. Ale ak to zariadenie si mysli ze mas 5.1 a ty si fyzicky zapojil len 4repro, tak to mas dost blbe lebo nepocujes co rozpravaju ludia na obrazovke

Děkuji za informace. V současné době používám pouze čtyři reprobedny a dialogy slyším, takže asi je to nastavené na 4kanály, ale ani nevím, já nic nenastavoval. Jen mi napadá v případě použití centru, kde by měl být umístněn? Většinou je vidět pod nebo nad televizí. Nevím jak je to v dnešní době, ale vzpomínám na dobu dávno minulou, kdy sem k chraplající televizi připojoval výkonější reprák jež byl umístněn pod televizí a magnet reproduktoru značně deformoval obraz. Z přímek se staly vlnovky