» Poradna » Mobily

Využití baterie

Zdravím, na telefonu (Huawei P30 lite 256gb) mi druhý největší využívač baterike ukazuje jako "Domovská stránka Huawei" a dočetl jsem se že by to mohlo být nějaký trojan v telefonu, je to už déle co jsem koukal do spamu a chtěl jsem si jen rozkliknout z jakého emailu to přišlo a hodilo mě to na webovky tak se jen chci zeptat jestli není možné že mi někdo sleduje telefon, navíc na googlu se mi ukazuje občas "aktivita z neznámého typu zařízení" je tam moje ip i v zemi Česko a poprvé co se mi to ukázalo tak v tu dobu jsem odstraňoval jednu aplikaci při tom podruhé nevím co to bylo.. Nemá to všechno nějakou spojitost? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ne, to souvislost nemá. Z návštěvy webovky do mobilu trojan nedostaneš

A co by mohlo být ta aktivita z neznámého typu zařízení? Pravda na to druhé jsem taky odinstaloval aplikaci ale úplně v jiný datum než tam byl uveden.. A taky nutno dodat že z celkového využití dělá ta domovská obrazovka jen 8%.. A já se právě dočetl že stačí navštívit nějakou stránku s virem ten se stáhne a hned dělá neplechu ale to by se asi projevilo jinak že?

Nemas na ploche nejake sialene widgety?

Jen to co je normálně na ploše, čas, počasí, google a já si přidal jen poznámkový blok

To je divný, ale tu neznámou aktivitu bys neměl brát na lehkou váhu, odstraň mu hned přístup.

Nejlíp si změň heslo.

To jsem samozřejmě udělal, heslo jsem si měnil, ale jde o to že je tam moje ip adresa a jsem přesvědčený že je to můj telefon.. Jde mi o to abych neměl nic nebezpečného v telefonu..

Jenom tak pro kontrolu, nemáš další Android zařízení? Nebo nepoužíváš na PC nějaký emulátor Androidu? Taky jsem hledal, co za neznámé zařízení je připojeno na můj účet, a pak jsem zjistil, že to emulátor BlueStacks na PC.

Pochopitelně můj emulátor na mém PC.

Nemám ani jiné zařízení ani emulátor, jediné co tam mám je můj pc a telefon a ten je tam dvakrát protože účet používám v aplikaci na poslouchání muziky, ale divné je že ta aktivita se ukáže až po delší době.. To první byla poslední aktivita 19.3. ale ukázalo se mi to koncem března, a to sedělo časově na hru kterou jsem z telefonu odinstaloval která měla přístup k google drive to druhé tam má poslední aktivitu 29.3. Zase moje ip adresa ale hru kterou odinstaloválal jsem dával pryč až v dubnu takže to druhé vůbec netuším co je, proto mě napadlo jestli nemám nějakého trojana v telefonu, nerad bych jednoho dne otevřel aplikaci na bankovnictví a tam neměl ani korunu..

A ještě o emulatorech není možné náhodou aby můj telefon někde někdo měl naklonovaný? Jako na pc takhle přes emulator?