» Poradna » Ostatní

Vytvorenie umelého Slnka

Koľko existuje takýchto projektov?Zatiaľ som napočítal tri. (2x US - https://www.google.sk/search, 1x Francie - http://leteckaposta.cz/333710658)Viete o ďalších?

Odpovědi na otázku

Urob aspon rti, dve peradas.

Moc od toho nečekej. Fúzní tokamak je náchylná věc, pole na udržení nevyzpytatelné a co je horší celá konstrukce je po ukončení provozu také silně radioaktivní.> Bohužel se myslelo, že leze energii generovat indukcí = nelze celý výkon pole (T) musí být využit pro udržení plasmy.> Takže super technologie končí u cyklu pára / sodík.

Hliník se odstěhoval do Humpolce a sodík prý do Jihlavy. A oba stejně nejsou potřeba.Podle mých propočtů netuším proč by to nemělo fungovat? Odkud bereš todle to info?A max. tak můžou nastat komplikace a zpoždění, rozhodně to fungovat bude.Kdyby se všichni inteligentní lidé spojili a pracovali na tokamacích, tak už máme nahrazené elektrárny za elektrárny založené na tomto principu, ale neee, někteří musí řešit kosočtvercoviny jako kdy a jak vzniknul měsíc http://www.novinky.cz/veda-skoly/332493-mesic-b...

Já se o to zajímám už od školy, průběžně a vím docela dobře co tam je za problémy. Nějaké publicistické nesmysle mě nezajímají Fyziku jsem na školách měl = můj oblíbený předmět. 100x větší šanci na reálné využití má Ami projekt laserového stlačení, také už vyrobil se ziskem plus výhoda = je možné použití u plně fúzního raketového motoru, bonus bude pracovat i v atmosféře to VASIMR neumí.

Fúzních tokamaků na světě je několik, v USA, v Japonsku, ale ty jsou v malém měřítku a teprve mezinárodně smysluplný důkladný projekt vzniká teď ve Francií, kde by měla vzniknout 1. experimentální elektrárna na jadernou fúzi na světě. Tuším, že by se tam mělo spalovat deuterium v minimálním množství a pokusit se spustit souvislou jadernou řízenou fúzi a simulovat tak energií z hvězd. Největší problém bude udržet to nesmírné horké plazma v magnetické nádobě a ke spuštění fúze je zapotřebí obrovské množství energie. Obří tokamak v Provance přinese na Zemi "energii hvězd"http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/232939-obri-tok...