» Poradna » Programy

Vytvoření ZIPu z příkazového řádku, tak, aby se jmenoval jako komprimovaný soubo

Potřeboval bych pomocí příkazového řádku vytvořil ZIP soubor s názvem stejným jako soubor komprimovaný.Např. komprimuji soubor ZALOHA_1234.db a chtěl bych, aby se komprimovaný soubor jmenoval ZALOHA_1234.zipProstě, abych nemusel do příkazového řádku (resp. *.bat) psát název komprimovaného souboru. Aby se automaticky takto pojmenoval.Možná je to triviální věc. Ale já nevím jak na to A snad jsem dostatečně vysvětlil co vlastně chci.

Odpovědi na otázku

Tady je vysvětleno, jak porcovat parametry v bat:https://www.microsoft.com/resources/documentation/w...

Jde o to, čím to chceš zipovat...

Používám jednoduchý bat:for %%X in (cesta k souboru) do "cesta k archivátoru\archivátor.exe" a -r "cesta k souboru\%%~nX.zip" "%%X"

Děkuji všem za pomoc.Svůj dotaz jsem nakonec vyřešil, s pomocí zkušenějšího, takto:@Echo offSet adr=C:\ZIPFor /f "delims=" %%x in ('DIR /b %adr%\*.db3') Do Call :KOMPRESE "%adr%\%%~x"For /f "delims=" %%x in ('DIR /b %adr%\*.gpx') Do Call :KOMPRESE "%adr%\%%~x"Goto END:KOMPRESE%adr%\7z.exe a -mx9 %adr%\%~nx1.zip %~f1Exit /b 0:END

No, mohl ses nejdřív zeptat zkušenějšího, až kdyby nevěděl, pak v Poradně. Ale naštěstí se tady dotazem nikdo moc nezabýval.

To ti dělala nějaká lamička, ne?Nezdá se mi, že by to dělalo to, co chceš.Navíc to udělal brutálně složité.Jak psal albi, jde to udělat vpodstatě na jeden řádek (nepočítám-li nastavení adresáře pushd pokud skript nemáš v té složce, pokud ano, nemusíš zadávát pushd):pushd c:\zipFor /f "delims=" %%x in ('DIR /b *.db3 *.gpx') Do 7z a -mx9 "%%~nx.zip" "%%x"... a todle to, na rozdíl od toho tvého bastlířské lamičky, dělá přesně to, cos psal v prvním příspěvku, navíc je to hezky přehledné a na jeden řádek.

Jo a nejspíš tam není potřeba ani to delims:pushd e:\tmpFor /f %%x in ('DIR /b *.txt *.log') Do 7z a -mx9 "%%~nx.zip" "%%x"... a jestli to chceš i s původní příponou (jako to má ta tvá lamička v tom dlouhém skriptu) tak to je ještě o dva znaky kratší:pushd e:\tmpFor /f %%x in ('DIR /b *.txt *.log') Do 7z a -mx9 "%%x.zip" "%%x"