» Poradna » Mobily

Vytvoření zálohy WhatsApp na Google disk

Dobrý den,potřebuji kvůli přenosu dat na nový telefon vytvořit zálohu chatů na disku Google.Nicméně když mě při pokusu o její vytvoření vyzv aplikace k výběru účtu google a já zadám svůj, objeví se hláška "Tento účet se již ve vašem zařízení nachází". A dál mě proces nepustí.Mám mobil Huawei P9 lite 2017.Jsem na něm normálně přihlášená na účtu Google. Zálohu přes disk Google jsem dělala pro aplikace Viber a tam to (i následné obnovení na novém telefonu šlo bez problémů).Zkoušela jsem oficiální podporu, ale bez úspěchu.Také jsem zkoušela obnovu/přenesení chatů přes lokální zálohu na SD kartě, kterou jsem přenesl do nového mobilu. Také bez úspěchu - při instalaci seWhatsApp na novém mobilu zajímá jen o zálohu na Google disku.Už nějak nevím, co dělat.Díky za rady.Míša

Odpovědi na otázku

koukni ve whatsappu do nastavení / chaty / zálohování chatů - je tam info o vytvoření zálohy ?

Tam mi ta záloha právě nejde vytvořit, jen lokální.Mám tam nastaveno "Zálohovat n Disk Google: Pouze po klepnutí na tlačítko Zálohovat" (Měla jsem nastaveno i denně, ale nemá to vliv.) Když kliknu na Zálohovat, vytvoří se lokální záloha, ale na Disku ne. Místo toho se objeví hláška "Chcete-li pokračovat, vyberte účet Google". U položky "Účet Google" na stránce Zálohování chatů je "Zatím není zvolen". Když ho chci zvolit, objeví se "ověřování údajů", pak to vyžaduje odemykací gesto pak se objeví obrazovka "Přihlaste se. Použijte účet Google" - jako bych nebyla na telefonu přihlášená ke Googlu, i když jsem. Když to políčka "E-mail nebo telefon" zadám jedno či druhé, vyskočí hláška: "Tento účet se již ve vašem zařízení nachází." A dál se nedostanu, viz dotaz.

Nakonec si odpovím sama. Zřejmě byl problém, že WhatsApp na mém starém telefonu se nedokázal propojit s mým účtem na Googlu či co. Založila jsem nový googlovský účet (během procesu "výběru účtu pro zálohu je tato možnost nabídnuta" a zálohu vytvořila přes něj. Při instalaci WhatsApp na novém telefonu mi to pochopitelně hlásilo, že na hlavním účtu nic není, ale přes možnost zvolit jiný účet jsem se k ní dostala a chaty úspěšně obnovila.

Děkuji, u mého Samsungu Galaxy J5 to bylo stejné. Nepomáhalo přiřadit jakýkoliv z Google účtů, který se kdykoliv v minulosti v mobilu objevil, takže jsem musel zřídit účet úplně nový.

Dobrý den, mám problém s přenosem lokální zálohy historie WhatsApp chatu. Z telefonu Huawei P40 Pro na Vivo X80Pro. Nový telefon, obnovu zálohy nenabídne i když je ve složce WhatsApp ...... Děkuji Martin