» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vytvoření WIN10 bootovací USB z UBUNTU (POPos)

Zdavím,neví někdo jak vytvořit funkční instalačku W10 na USB z Ubuntu? mám stahnutou origo instalačku z microsoftu a zkoušel jsem hodně návodů ale nic ztoho nefunguje možná z toho důvodu že většina těch toolek formátuje USB na FAT ale tv té nové verzi win už má soubor install.vim přes 4 GB.ve zkratce, už jsem vyzkoušel hodně névodů ale instalačku se mi nepodařilo spustit. Předem děkuji za všechny rady a nápady.PS k žídnému windowsu teďka nemám přístup jedině ještě k Macu.

Odpovědi na otázku

Etcher to neumí?https://www.balena.io/etcher/ber to jako nástřel od boku, na wokna jsem to nikdy nepotřeboval ani nezkoušel...

Etcher to neumí sám píše po připojení ISO že windows potřebuje speciální postup pro vytvoření bootvacího media

dd if /dev... nestačí?

To jsem taky zkoušel pouze to překopírovalo data z ISO na flasku

dd nakopíruje klasicky, ale od asi prvého byte (preto na HDD prepíše aj zavádzací sektor). Teda ak si skúšal dd if=/path/to/ubuntu.iso of=/dev/sdb bs=1M

zkoušel jsem :sudo dd bs=4M if=Win10_1909_Czech_x64.iso of=/dev/sdd

Tak takéto atypické situácie je dobré mať DLC (DVD s Win XP, W10 32 bit aj 64 bit). Čo unetbutin? A dúfam, že cestu k iso si zadal celú.

Ano zadal jenom se mi to nechtělo vypisovat

Tam končím s errorem 256 že prý nemá moje USB dostatek místa přitom má 16GB a je naformátované a zkoušel jsem jak FAT tak NTFS

Ešte existuje UNetbootin a mnou spomínaný dd: dd if=/path/to/ubuntu.iso of=/dev/sdb bs=1M

tak ten UNetbootin jsem vyzkoušel už to vypadalo nadějně ale skončil jsem s chybou "windows error 0x8007000D " při načítání z balíčku v F:\sources\install.wim to je ten 4.5GB soubor takže si zase myslím že bude chyba s FAT ale při formátování na NTFS už Unetbootin flashku nevidí

Len BTW skús ISO z https://tb.rg-adguard.net/public.php A Rufus pod Linuxom sa nespustí (exe)?

Rufus jsem taky přes Wine zkoušel ten najel ale neukazovalo mi to flashky na výběr

a za ten link díky, něco takového jsem hledal zkusím stáhnou z oct 2018 kde ten 1 file určitě nebude mít přes 4gb a pak dáv vědět

formátuješ to v Gparted?

Ano požívám Gparted

Unetbootin už je vyloženě zastaralý, zkoušel jsem ho asi před rokem zprovoznit a už to vůbec nefungovalo. Přešel jsem na Etcher, jenže jak jsem psal, já to nepotřebuju na wokna.

rufus

můžeš zkusit ty ostatní metody tu:https://itsfoss.com/bootable-windows-usb-linux/ale to WoeUSB by fungovat mělo, když to máš dopředu naformátované na NTFS.

tak už píšu z WINu UnetBootin + >4GB ISO winu a nabootovalo to všem díky za pomoc