» Poradna » Programy

Vytvoření vzorce pro Excel

Ahoj, marně si lámu hlavu s vytvořením vzorce pro excel, a proto se obracím na zkušenější. Potřebuji v Excelu vypočítat následující:Mám dvě směsi:1) směs A s obsahem látky Y 0% o objemu 100ml2) směs B s obsahem látky Y 2%3) jaké množství (kolik ml) směsi B musím přidat do směsi A, abych získal koncentraci látky Y 0,2%?Nezajímá mě výsledek, ale potřebuji vzorec pro excel :)Předem díky!

Odpovědi na otázku

Zadáš do sloupce A následující [zadáváš jen hodnoty ze závorek]A1= výsledná koncentrace c [0,2]A2= koncentrace prvního roztoku c1 [0]A3= koncentrace druhého roztoku c2 [2]A4= objem prvního roztoku V1 [100]A5 zadáš tento vzorec pro výpočet hledaného objemu =((A2*A4/A1)-A4)/(1-A3/A1)A6 pokud chceš výsledný objem celého roztoku =A4+A5

dovoluji si upozornit, že sčítání objemů je u kapalin pochybnésmícháním např. 50ml vody a 50ml ethanolu nezískáme 100ml výsledného roztoku.

Díky moc, funguje to dokonale

A proč by někdo měl za tebe řešit úkol do školy?! Tak se laskavě podívej do učebnice chemie a matematiky.

Skoč do zdi

Štve tě, že to nedokážeš vyřešit?

Určitě dokáže, ale domácí úkoly se tady neřeší.

Už jsem na to přišel a funguje mi to

No vidíš jak jsi šikovný, teď si tu jedničku zasloužíš

Díky za rady! Ostatním šťouralům: Jak jste dospěli k závěru, že se jedná o domácí úkol vy chytráci? Sami víte kulový a budete tady chytračit..