» Poradna » Ostatní

Vytvoření úplně nové nové databáze ze snapshotu

Dobrý den, chtěl bych vytvořit úplně novou databázi (oracle) ze snapshotu který jsem si udělal na jiné databázi. nevím vůbec jak bych měl začít. :) Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Co myslis tim "snapshotem"? Jak presne jsi to udelal? Mluvis o snapshotu disku (treba btrfs), nebo exportu databaze (exp, expdp), nebo o necem uplne jinem?

snapshot jsem provedl na přímo na poli disku na kterém je uložena databáze (příkaz createsv). Asi to nedokážu lepé vysvětli. Každopádně děkuji mockrát za odpověď.

Aha. Takze diskovy snapshot bez jakekoli znalosti Oracle. To se obavam, ze neni tema na poradnu, je to trochu slozitejsi nez se tady da rozumne zvladnout :(

No tak znalosti nějaké jsou spíš jenom neumím použít ty správné, nechtěl jsem to krok za krokem ale jenom takové postrčení čím začít. Vím to není nejlechčí. Ale v pořádku chápu, jen jsem zkusil. :) Děkuji za odpověď.

Mas snapshot nejake (predpokladam bezici) databaze. Mas vse, co potrebujes? Control file, redo logy, datove soubory? Byly vsechny na stejnem disku, ve stejnem adresari?Pokud jsi udelal snapshot bezici databaze, budes muset udelat pri startu na novem systemu recovery. Delal jsi to nekdy? Dokazes upravit cesty ke vsem souborum v odpovidajicich umistenich, protoze ta nova kopie na 99% nebude "na stejnych cestach" ?Neber to zle, ale Oracle vyzaduje pomerne slusne znalosti, pokud chces delat neco takoveho jako rozbehnout kopii instance z diskoveho snapshotu.

Mel bys mnohem jednodussi tu puvodni databazi exportovat a pak importovat na novem stroji. Proc to zkousis delat pres snapshot?

Nebo online backup a následně restore

No mám vytvořit DB, název dle mé libosti. Zdroj dat bude snapshot na poli „XXX“. , víc nemám. Snažím si pomáhat kde to jen jde.

To mas jako domaci ukol, praci od sefa nebo prosbu od vaseho firemniho databazoveho administratora?

V pořádku neberu. A mockrát děkuji za odpovědi . :)