» Poradna » Počítačové sítě

Vytvoření sítě LAN, 2x router?

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Máme v bytě zřízené připojení k internetu od místního poskytovatele. Máme tu téže i jeho router, na který jsme připojeni bezdrátově. Chtěli bychom ale propojit dva počítače kabelem (pro kopírování souborů/hraní her) a tak jsem se chtěl zeptat, jestli to půjde, kdybychom zapojili další router a přes něj spojili ty dva PC (přes ten první je to nepraktické, jelikož je poměrně daleko a kabelážově by to nevypadalo ideálně)? Popřípadě co by bylo potřeba změnit v nastavení? Nebo by se nabízelo jiné/komfortnější řešení? Mockrát děkuji za podmětné reakce a přeji pěkný večer, Karlos..

Odpovědi na otázku

Pokud v onom miste nepotrebujete resit i wifi konektivitu tak by bylo rozumne propojit PC pomoci switche, ktery pak jednim kabelem bude propojen k routeru. Resit to propojeni bezdratove neni moc rozumne.

Jako switch by nešel použít ten jeden (můj) router? Wifi by stačilo pro jeden PC. K tomu pc mám internet zavedený pomocí TP-LINK TL-WN722N, se kterým se připojím na router od poskytovatele. Díky!

Moznosti je nekolik- pc propojit kabelem, zdilet pripojeni USB adapteru- pc propojit prez "wifi router" ktery mate navic, ten v rezimu klient pripojit k hlavnimu "routeru" - otazkou je jak rychle ma LAN porty- koupit switch, propojit jim pocitace a hlavni "router", vse kabelem

Děkuji.. Možná blbá otázka, ale z jakého důvodu se ten switch musí propojit I s routerem? Neobešlo by se to bez toho?

Slo, ale je rozumnejsi resit uplink kabelem nez prez wifi

K internetu už jste připojeni přes wifi. Takže jenom chceš ty dva počítače vzájemně propojit kabelem pro rychlý přenos dat mezi nimi? Tak je propoj kabelem a nepotřebuješ žádný switch, router ani nic jiného. IP-adresy jim nastavíš ručně, třeba 192.168.10.10 a 192.168.10.11, bránu ani DNS nemusíš vyplňovat.