» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vytvoření Obrazu HDD

Zdravím,Máme v kanceláři tři stolní počítače na kterých jsou naistalovány W XP, chtěl jsem si udělat na všech počítačích obraz disku kdyby si s nima něco stalo. Chtěl bych mít pak jednotlivé obrazy uloženy na jednom místě např. exter HDD atp. Viděl jsem, že existuje spoustu programů na image disků. Jestli by mi někdo poradil nějaký vyzkoušený program, a popsat způsobt jak udělat jednotlivé obrazy a následně způsob na to jak jednotlivé obrazy obnovovat. Nejsem si jistý když obraz udělám jestli musím pak daný obraz přetahnout na již přeinstalovaný windows zase pomocí nějakého programu, nebo zdali se již z obrazu disku počítač bootuje samostaně(což mi nesedělo s tím, že bych měl více obrazu na jednom uložišti)Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Najmi si malire ten ti nakresli jejich obraz za nejaky rozumny peniz

Debilní kecy děkuji nechci :)

Tak třeba Clonezilla. ☻

Podľa mňa je jednoduchá. Stačí len klik, ale nezabudnúť že ako 1. HDD/oddiel chce pri zálohe kam a až poto odkiaľ/čo a pri obnove zase odkiaľ (externý HDD so zálohou) a potom kam (ktorý oddiel prepísať). U prepise odielu sa pýta 2x = nejde sa pomýliť zaloha s obnovou. Dobrý "trik". SK/CZ som nezisťoval, ale na ovládanie stačí EN, ktorú sa vie naučiť aj cvičený papagaj. Ak má HDD vadné sektory, je nutné spustiť manualny režim a odfajfknúť ignoráciu vadných sektorov. Opačne (obnova na vadný oddiel) ide automaticky. Neviem aký OS máš Ty na mysli, ale ja clonezillu používam v Parted magic 2013 - extra na diagnostiku a zálohu HDD. Dokonca je na ploche odkaz na zmenu klávesnice a zapojenie viacerých LCD (bez neho je to niekedy opruz cez xrandr a laborovanie s "left-of" a pochopenie ktorý LCD je ktorý - aspoň ja som mal menší problém s nie bežnými distrami). Síce chcelo by to podporu "update", aby som mal počas zálohy nový firefox, alebo rovno chromium, ale aj bez toho sa verzia 2013 dá s jeho app použiť aj na net (počas zálohy). Síce zvukovku som nerozchodil, ale na tých 30 min je to snáď jedno. Načíta sa komplet do RAM, takže kto má aspoň 2 GB (zipovanie zálohy zblajzne aj 7 GB a som si istý, že aj ďaleko viac GB), ani SSD mu ten komfort nenahradí a neobmedzuje sa to na seekovanie CD, alebo hrdlo USB 2.0/3.0

Clonezilla češtinu nemá, ale je tam slovenčina, takže to není problém. Jako jediná dokáže vyklonovat i multiboot Linux+Windows se všemi oblastmi po souborech, takže klon nezabírá moc místa. ☺

V parted magic asi nie je. Switch -l slovenčinu nepozná

Podle formulace dotazu bych doporučil celou akci přenechat někomu, kdo se aspoň trochu víc vyzná.

ak má apoň 8 GB RAM, môže si to otestovať vo virtuale. Tam nie je čo skaziť. Nainštalovať hoci Puppy a testovať zálohu jeho. Stačí mu 1 GB RAM/HDD

Já používám Acronis TrueImage Home 2016: http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2016_60... Pro mě ideální varianta. Stažené ISO vypálím na CD, pak z toho CD nabootuju, nastartuju acronis, a pak už si vyberu jen Backup nebo Restore.Funguje to jak má. Zálohoval jsem si celý disk, a po upgradu win10 jsem tam zase vrátil win7. Super je, že vytvořený image je komprimovaný, takže záloha 120GB ssd (zaplněných asi 100GB) zabírá asi jen 60GB. Není to závislé na systému takže mi to nezasviní systém další aplikací, kterou vlastně nepotřebuji. A umí to pracovat i s NASem v síti. Prostě pro mě ideální varianta.

Trial Si robíš prču? Nechápem ľudí čo propagujú platený SW.

Ne, právě že full.

Na ich stránke píšu, že stojí 29 europsky eur. Faktom je, že Kč tam napísali, tak možno, že stojí 29€, ale 0 Kč

pretože jedine s kvalitným a hlave plateným(!) SW sa dajú vykonať bezchybné image a následné obnovy. Pritom neviem, či už aj platený Acronis dokáže spraviť bitové zálohy pod WinPE pri uspatom OS, nie live. Acronis je moloch, ktorý nepoužívam.

S bezplatnou Clonezillou nemám najmenší problém. Nechápem či si robíš prču, alebo si fakt iný (s potvrdením od lekára)?

Na to bohatě stačí starý Ghost 11.5, spustit v DOSe, dá se i v live OS co je například v Hiren`s, případně DLC boot. Pokud má být zálohován celý disk, musiš mít možnost kam zálohu dávat.

EaseUS Todo Backup - free, umí udělat boot flash s WinPE, umí udělat dual-boot s WinPE.

On ten Gilbor je sice trouba, ale nepopiratelnou pravdu má v tom, abys nejprve naštudoval to, co chceš používat a klidně na nějakém drive, který ZÁMĚNOU za stávající drive - to zase tvrdím já - si vše vyzkoušíš. Uvidíš jakou budeš mít radost z podělané/udělané práce, kdy ale za těchto předpokladů opravdu naprosto nic nepokazíš. Verstehen Sie?