» Poradna » Počítačové sítě

Vytvoření HOTSPOTu z telefonního připojení ve WIN-10?

Ahoj, mám stažený ethernetový kabel a přímo do přípojky adsl bez routeru, ovšem WIN-10 mi říkají: "Mobilní hotspot nemůžeme nastavit, protože počítač nemá připojení k Ethernetu, Wi-fi ani mobilním datům.". A přece teď z toho počítače píši tento dotaz. Lze tuto chybu ve Win-10 nějak obejít a hotspot nastavit i bez routeru? Díky

Odpovědi na otázku

Cože? ADSL přípojka není ethernet a bez modemu ho do počítače přímo připojit nelze.

Možná jsem se špatně vyjádřil, prostě máme připojení do bytu přes původní telefonní linku, kde je koncovka pro připojení routeru, z této mám tedy stažen kabel přímo do notebooku a přihlašuji se pomocí telefonního připojení, uživatelského jména a hesla poskytovatele, ovšem při pokusu o zřízení hotspotu je tam ta hláška, že na internetu nejsem a přesto jsem.

Zkus to popsat nějak srozumitelně. Na tohle mám malou fantazii.Co máš za typ připojení? Co je to za poskytovatele?

Poskytovatel AVONET v bytovém domě.

Oni používají i PPPoE protokol. Což máš zřejmě Ty.Já bych jako nestandardnější řešení viděl dát si tam router s Wifinou. A neřešit hotspot v PC.Buď si tam Můžeš dát svůj. Nebo ho dodávají rovnou přednastavený. Ale nevím kolik za něj chtějí.

tak moment: na zdi je zásuvka a z ní to vede kam? přímod do PC nebo NB?

Přímo do NTB.

V tom případě to nemá nic společného s ADSL, ale je to normální ethernet.

Píše telefoní připojení takže asi nějaký dial-up na to je potřeba modem v NTB dříve tam i býval

no právě mě to přijde na vytáčené připojení, hele a máte na té lince i telefon?