» Poradna » Programy

Vytvoření 3d postav

Dobrý den rád bych se zeptal jestli existuje nějaký jednoduchý program na vytvoření 3d postav a prostředí. Kde se požívají nějaké knihovny. Jsem úplný amatér. Rád bych vytvořil jednoduché obrázky na svůj web či na reklamní prospekty. Vlastním office 365, někdo mě říkal že to jde udělat v tom ale já nic takového nenašel. Prosím tedy Vás o radu. Pakliže by to bylo možné rád bych něco free na začátek.Děkuji Vám.

Odpovědi na otázku

ne, v MS office opravdu nejsou nástroje na 3d modelování. tady je celkem pěkný přehled co vše lze použít:https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_3D_modeling_...

Free je toho hodně, ale počítej s tím že aby to za něco stálo tak ti to zabere minimálně měsíc a to se asi jen naučíš pracovat s tou aplikací. Jestli chceš aby ty obrázky vypadali i hezky tak to máš tak půl roku co dělat.Nemyslíš si že by bylo lepší někomu zaplatit aby ti to udělal?

lepší bude když si to sám osahá, zjistí že za X hodin co u toho proseděl stejně nemá nic použitelného, pak se nebude tolik cukat až si za to někdo řekne prachy :) anebo se s tím naopak sám naučí a třeba ho to jednou bude i živit :)

Ano to u své firmy dělám, mám reklamní agenturu a it oddělení, ale Ve svém volném čase si hraju a odreagovávám se. A třeba jednou za x měsíců nebudu potřebovat na jednoduché obrázky reklamku, ale budu to moct dělat sám.Mockrát ale děkuji za odpověď.

Free je leccos, ale jednoduché to už samo z principu být nemůže. Na úplně jednoduché hraní pro začátek můžeš zkusit třeba Anim8or, pokročilé věci umí třeba Blender, ale ten zas fakt není jednoduchý.

jinak pokud jde o vytvoření scén s již hotovými postavami (z nějaké internetové databáze) a prostředí, tak snad celkem jednoduchý je program "Poser" (ten název se čte anglicky! ):https://en.wikipedia.org/wiki/Poserale zdarma jen jako trial, jinak je komerční.

Mno právě, ono když nepočítám Blender a pod. je většina těch softů dost drahá... (Poser asi 200$, což je z těch všech skoro zadarmo, takový 3Ds Max 1470$ ročně atd...)

No to mne Poser :)Ale ano, myslim, ze Poser je jeden z prvych, neiem, ci nahodou nevlastnia aj velke mnozstvo patentov na tuto temu.

PoserNebojte, nechci abyste si nadělal do kalhot. To je název programu, který by Vám mohl pomoct. ;) Dělá přesně to co chcete - vyberete postavičku, nastavíte ji do nějaké pózy, možná přidáte prostředí pokud chcete. Nic složitého.

Slovo: "amatér" má zcela jiný význam, než si vůbec myslíte. "3D snadno a rychle!" leda v Adéle, co ještě nevečeřela.