» Poradna » Notebooky

Vytopený notebook

Zdravím, nechal jsem včera bohužel otevřené okno nad svým stolem v podkroví, kde jsem měl otevřený notebook, zrovna když začalo dost pršet. Pršelo na něj cca 3-4 minuty ale když jsem přišel tak byl ještě zaplý. No takže jsem vyndal baterií a utřel co se dalo a přes noc jsem ji nechal vzhůru aby vyschl, a dnes jsem ho dal na slunce (se zakrytým displejem) na nějakou dobu což asi také nebyl nejlepší nápad, a tak se ptám co se dá dělat dál a jak moc budou velké škody.. děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Dej ho vysušit do rýže. Hodně rýže...

Pečené brambory jsou lepší...

cinsky vyrobok = ryza

Rýže je na jídlo vole :D Notebooky "opravuje" úplně stejně, jako by ho dal do špaget nebo do knedlíků :D

Může být jasmínová?

Ďaľší pozorný divák amerických serialov ? V ryži , panebože a prečo ? Ryža je hygroskopická a od kedy. Iba ak by sa sušila pri 120°C , 3 hodiny , potom by ônasala spätne 1% svojej váhy ! Určite si to pletieš zo silikagelom , podobné biele guličky . Taký malý sáčok v každej krabici topánok z Číny. Pozrav súdruha Maa.

Evidentně nechápeš jak ta rýže funguje. To nemá vysušovat, ale lákat číňany co by to opravili

Ryze prilaka asiaty, kteri notebook opravi?

rozeber ho a podívej se kam až voda zatekla a vysuš, třeba fénem.

Nejspíš velké škody..., měl jsi ho rozmontovat a vše nechat vysušit zvlášť. Pro jistotu desku propláchnout v čisté vodě, ideálně v technickém lihu nebo IPA, a nechat vše vysušit, až pak složit. Jen teda s HDD opatrně...

Už jsem ho rozmontoval a vypadá to líp než jsem si myslel, HDD je ok a voda, zdá se nezatekla tak moc, protoze jsem tam žádnou nenašel asi v tom dešti byl pravděpodobně kratší dobu, možná tak ani ne dvě minuty a to ještě když to nebylo tak hrozné, takže maximálně na té druhé straně základní desky by se mohla vytvořit později oxidace nebo tak něco z té vlhkosti a tak ale jinak to slunce tu klávesnici vysušilo a díky bohu se to moc daleko ta voda nedostala jak už jsem říkal, takže asi to nebude tak hrozné a předtím k žádnému zkratu asi nedošlo.. tak to ještě dneska nechám a pak uvidím no, možná to rozeberu celé ale asi to ani nebude třeba, takže tak

Vezmi destilovanou vodu a navlhčenou vatou otírej místa, kam zatekla voda. Odstraníš hrubé nečistoty, které přinesl déšť. Jinak je to na koupel v odborném servisu.

Je fakt že laikovi asi není nejlepší nápad doporučovat koupel desky v destilce a IPA nebo technickém lihu, ale dle mně je to nejúčinnější způsob. Běžně se DPS čistí v lázni IPA nebo technického lihu od tavidla, kalafuny + to čistit nějakým štětečkem, zubním kartáčkem (který na nic jiného nepoužíváme že ...ale asi to není pro každého.

Neříkám, aby ji koupal, pouze aby val vatu, namočil ji v descilce a otřel místa, kam to nejvíce zateklo a zítra odnesl do servisu, kde to komplet vykoupou.

Ty ne, já to tvrdil

Misku a kúpeľ by aj doma mal , ale kde zoberie 2-3 litre IPA . /1l - 7-8€./Dá sa objednať na internere , dodacia doba 3-4 dni.

IPA nestojí tolik, velkou část ceny tvoří výpalné na budování sociálního státu. To je jak s cigaretami a benzinem - stát má pocit, že kdyby nebyl čistý alkohol zatížený tak vysokou daní, tak by kdejaký jouda pokoutně vařil šnaps doma dochucoval ho rumovou trestí.

Z IPA snad není spotřební daň, ne? Ta se pokud vím, platí jen z potravinářského lihu.

Proč je potom tak drahá? Co jsem naposledy kupoval v GESu, tak 200 ml stálo snad 150 Kč. Jako pálenka.

Protoze to moc lidi nechlasta.

To netuším, ale spotřební daň by tam být neměla. Jinak pokud vím, tak IPA by měl být v prakticky 100% koncentraci bez vody, proto možná ta cena.

Přesně, to bude prostě tím, že je to jiná chemikálie, prodává se v téměř 100% čistotě, určená k jiným věcem - mimo jiné ji používají i lékárny a nemocnice k výrobě některých léků...na pití to fakt není, ale voní doslova omamně

IPA není moc vhodný na pití Tam se spotřební "chlastací" daň asi nekoná. V těch pivech a pálenkách je jiný ethylalkohol (ethanol).

Edit: V těch pivech a pálenkách je jiný alkohol - ethylalkohol (ethanol). Ten se pak destiluje v pálenkách (ale spolu s tím se tam přirozeně dostanou i nějaké ty příchutě a vůně z těch ovocí atd., proto slivovice (pravá ze švestek) chutná jinak než třeba meruňkovice...)

http://www.autodetail.sk/kategoria/podla-pouzitia/... naozaj nestoj toľko , 8,32€/1l.

Tady je ještě levnější, litr vychází 102Kč:http://www.nanoimpregnace.cz/isopropylalkohol-isopropa...

Propanol fakt ee - leptá plasty. Vím, že na tuto vlastnost si stěžovalo dost majitelů aut, že jim v zimě ubývají rychle stěrače.

Izopropylalkohol a propanol je totéž:https://cs.wikipedia.org/wiki/Isopropylalkohol

Pardon, isopropylalkohol a isopropanol je totéž:viz. Wiki i Nanobala: "ISOPROPYLALKOHOL - ISOPROPANOL - IPA"

Díky, leda, že bych si to pletl s něčím jiným.

Taky na e-shopu Nanobala je:"ISOPROPYLALKOHOL - ISOPROPANOL - IPA"

Takže vlastně hlavně i prodávané množství, a ještě Nanobala je myslím i výrobce. Nebo přímý dodavatel a IPA je používá, nevím přesně.

IPA od Bernarda bude dobra? Nebo radsi nakou jinou znacku?

Jakákoliv IPA bude OK.... je to prostě jenom isopropylalkohol, může být i ten líh, ale IPA je vhodnější.

Pucmelounek myslí jinou IPA, myslí druh piva IPA uhlovodík = IzoPropylAlkoholIPA pivo = India Pale Ale (je v něm vlastně taky jeden uhlovodík, ale jiný... )

IPA od Bernarda bych raději vypil

nojo, cekam, az bude zase v akci. 29,90 mi prijde nak moc.

Není jiná šance, než kompletní rozebrání a prohlédnutí odborníkem. Do té doby se hodí vůbec nemáš pokoušet připojovat na nabíječku a strkat do něj baterii!!!

Ta rýže funguje, ale musí být jasmínová a již uvařená. Její vůně přiláká nejbližšího asiata a ten ti na oplátku za jídlo notebook opraví.

jasminova rejze smrdi.

Tak to hlavně neříkej tomu asiatovi, jinak ti ten notebook neopraví.