Vytížení grafiky

Ahojte, rozhodl jsem se pro těžbu, stáhl jsem si program nicehash miner2, začal jsem těžit, teplota grafiky stoupla, ale její vytížení v task manageru bylo na 20%, nevíte co to znamená? Nemělo by tam být 100%, když se říká že je těžení hodně náročné na kartu? Díky mocmám GB nvidia geforce gtx 1050ti 4gb OC windforce

Odpovědi na otázku

U nicehash to task manager nevie dobre ukázať. Použí MSI Afterburner. Taktiež je premenlivá z toho aj odmena. Keby bežala karta ideálne na 100% a ideálne by vyťažila tak ako má, tak za mesiac by si s GTX 1050 Ti 4GB OC vyťažil 21.69 €. Nicehash ukazuje ideálne hodnoty, nie reálne. Za necelých 8 mesiacov by sa ti ideálne vrátila celá suma grafickej karty, ale musíš ťažiť 24 hodín denne. Preto sa miner rigy berú s 5 kartami, kde sa za mesiac vráti cena 1 grafickej karty.

Přepni si jeden z grafů na "Compute_0" a hned to tam uvidíš:https://ctrlv.cz/shots/2018/02/17/S7IF.pngJinak načekej, že na jedné GTX 1050 Ti něco rozumného vytěžíš.

Co přesně očekáváš od těžby na 1050? :) Platíš si elektřinu sám nebo ji budeš krást rodičům? Na jedné 1050 totiž nic smysluplného nevytěžíš, navíc musí jet počítač nonstop, takže budeš snižovat jeho životnost. Od výnosů těžby musíš odečíst náklady na elektřinu a na výměnu komponent počítače a to se v klasickém počítači s jedinou slabou grafikou opravdu nevyplatí.

Možná bude lepší jít do práce