Vytížení grafické karty při různých variantách rozlišení

Zdravím,měl bych takový technický dotaz.Monitor QHD a rozlišení hry FHD je nějaký výrazný rozdíl ve vytížení grafické karty mezi režimy fullscreen a v okně, na pozadí by běžel například nějaký komunikátor u FScreen bych přepínal a u režimu okna bych to měl ve volné části obrazovky?

Odpovědi na otázku

Rozdíl ve výkonu je zanedbatelný, řekl bych že je na úrovni chyby měření.Co ovšem může být pro tebe problém jsou různé fičury. Například freesync/gsync nefunguje u okna, ale jen na fullscreenu. Tedy pokud tam není nějaká změna od kdysi co jsem to zjišťoval.Pak bývá nepříjemné, že okno hry, pokud není aktivní, tak se refreshuje pomaleji a vypadá jako kdyby jelo na 10fps. Tak možná vždy když překlikneš na komunikátor tak hra bude vypadat trhaná.