» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vytížení disku 100% Po fresh instalaci windows 10

Netušil by někdo proč proces System zatěžuje tolik disk ? Jsem po čerstvé instalaci win 10 v novém pc, hadr je také nový WD blue.Screen : http://prnt.sc/dlhvy0

Odpovědi na otázku

Že by aktualizace?

Aktualizace jsem nechal vsechny nainstalovat a pote restartoval pc, a stale 100%

A ten msmpeng.exe je Win. Defender (antivir).Kromě toho tam můžeš najít kam konkrétní procesy zapisují/čtou....

Mně se to s Windows 10 dělo taky, maximálně po několika dnech ho to přešlo.Používám to jako firmware pro spuštění Steamu, takže žádná hrůza, ale taky jsem nepřišel na to, co to způsobuje.Rada je vykašlat se na tajuplná a záhadná Windows a začít používat něco normálního.

Mě to Win10 dělal taky a to už ho mám nainstalovaný nějakou dobu. Ovšem mě to přestalo dělat ihned po tom co jsem vyměnil HDD za SSD a současný systém jsem na to přelil. To po prvním nastartování windows opět zatížil disk, ale SSD je mnohem rychlejší a za 5 minut bylo hotovo. Od té doby jsem se toho nevšiml.

Vypadá to ze problem uz dela jen wsappx a obcas system, vypl jsem defender ale nevim si rady...

Musíš vydržet, než se ti odešlou veškeré informace o tvém systému, počítači, a kdovíčeho ještě do Microsoftu, tak to chvilku potrvá.Někdo zase bude prudit, že tady řeším kraviny, ale telemetrie jak vidíte, dokáže pěkně zatopit i na několik dní.Proto jsem stále na Windows 7 , kde se snažím těchto aktualizací s telemetrií vypnout. Ne kvůli šmírování, ale kvůli zátěži na systém a hardware.

V sedmičkách s něčím takovým není problém.. Win 7 jsou prostě doposud nepřekonané.. A desítkáři o nich můžou mluvit jako o mrtvole jak se jim zlíbí.. Jsou jen plané řeči o ničem..

W7 este podporu maju, tak mrtvy OS to nje je, ale na Skylake by som ho nedaval (ak clovek uvazuje mat ten PC aj po r.2020)