» Poradna » Programy

Vytahnout z poskozenych widlii soubory i s dlouhymi nazvy

Obcas se stane ze je potreba preinstalovat Widle. Pokud uz nejde ani nabootovat a pred formatovanim je potreba z poskozeneho partitionu vytahnout dulezite soubory lze to udelat tak ze se treba z diskety nabootuje DOS a pod nim se spusti nejaky souborovy manazer, tremba M602 nebo Volkov Commander a dulezite soubory se zkopiruji na nejaky logicky oddil (D, E atd.). To ma ale dost podstatnou chybku. Soubory jsou zkopirovany s kratkymi nazvy (8 znaku). Existuje nejaka moznost  nabootovat nejak OS treba z CD tak aby bylo mozno zachranit dulezite soubory i s dlouhymi nazvy?? Dik za kazdou radu .

Odpovědi na otázku

myslim ze kdyz nabootujes nejakou live distribuci linuxu (treba knoppix) tak uvidis nazvy normalne..

Hezký den,pokud používate Windows 2000/XP/2003, pak doporučuji Bart's Preinstalled Environment (BartPE) bootable live windows CD/DVD na http://www.nu2.nu/pebuilder/. Je fakt perfektní. Pracuje jako miniWindows. Dokáže i vypalovat s Nerem (nutnost dvou mechanik). Samozřejmě se spouští z bootovatelného CD (DVD). Doporučuji zkusit.

Zkusil jsem. Neni mi jasne (az po instalaci) jaky zdroj se pozaduje hned v prvnim okne v hornim radku. Je zde pod BUILD uvedeno Source: (path to Windows instalation files). Staci mu jajko zdroj instalacni CD XPcek?? Predpokladam ze jestli tomu je tak (staci inst. CD) a zaroven masina nema 2 mechaniky, lze po vyttvoreni ISO image nasledne vypalit bootovatelne CD.

Zdroj je instalacka WinXP. Vytvori bootovatelne CD. Tim nastartujes do WinXP primo z CD, podobne jako live distribuce Linuxu