» Poradna » Programy

Vystřihnout a zmenšit Mpeg-2

Poraďte mi prosím jednoduchý vhodný program.Moje Tv karta ukládá jen v Mpeg2. Z toho potřebuji jen 2 věci.1) Vystřihnout nepotřebné části, (toto umí VideoRedo ale nezmenší mi soubor, VirtualDub mi zase posune zvuk od obrazu)2) Uložit upravený soubor tak, aby 40-ti minutový film zabíral cca 360 MbMám na jednom Dvd 12 souborů (Tv seriál) jeden soubor má 41 min. a zabírá 355MbNevím jak to kdo stvořil ale něco takového bych potřeboval.Dají se tyto dvě podmínky udělat jední programem?? Díky.

Odpovědi na otázku

Bez setřihu a následné re-komprese v MPEG2 to asi nevyřešíš.Já používám už delší dobu tyto free prográmky a ke své spokojenosti :- PVAStrumento 2.1.0.15 (oddělovač)- Cuttermaran 1.67 (střihačka video)Nejdříve se v PVAStrumento provede oddělení zvukové a obrazové stopy do oddělených souborů, pak se to natáhne do Cuttermaran a provedou změny - sestřih atd. a v tom samém programu se provede i nová kompilace do MPEG2 už setřihaného dílka. Lze pro Cuttermaran stáhnout i doplňkové pluginy pro ještě přesnější střih a event. rekompresi.Žádný z programů není v češtině, ale jsou oba free a velice slušné a rychlé.link - www.cuttermaran.de (Cuttermaran)link - www.offeryn.com (PVAStrumento)Existují i programy, které mají obě funkce v sobě, ale většinou jsou to min. shareware, nebo trial a i většinou jedna kvalita pokulhává za druhou.Mě se osvědčily tyto dva a pro převod do např. DivX, Xvid lze velice dobře použít VirtualDubMod, ten si poradí s MPEG2 soubory (ne samotný VirtualDub).Takže je to na tobě. Ale asi jsi trochu lenivej, protože tady se to už řešilo, stačí hledat !!!

na strihani mpegu je vynikajici dvbcut (http://dvbcut.sourceforge.net), umi strihat po GOPech bez rekomprese.Zakodovat se da treba mencoderem, prislusny skript:mencoder $1 -vf pp=hb/vb/dr/al -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vpass=1:vbitrate=1000:mbd=2:v4mv -ffourcc DX50 -oac mp3lame -lameopts cbr=3:q=0:br=160 -o $2mencoder $1 -vf pp=hb/vb/dr/al -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vpass=2:vbitrate=1000:mbd=2:v4mv -ffourcc DX50 -oac mp3lame -lameopts cbr=3:q=0:br=160 -o $2mencoder $1 -vf pp=hb/vb/dr/al -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vpass=3:vbitrate=1000:mbd=2:v4mv -ffourcc DX50 -oac mp3lame -lameopts cbr=3:q=0:br=160 -o $2