» Poradna » Windows (a jiné OS)

Výstraha zabezpečení účtu Microsoft

Dnes mi přišel tento mail: Myslíme si, že se asi na váš účet Microsoft (*****@outlook.com) dostal někdo jiný. Když se taková věc stane, potřebujeme, abyste při dalším přihlášení ověřili svoji identitu prostřednictvím bezpečnostní kontroly a potom si změnili heslo.Bohužel nelze obnovit účet. Tlačítko k tomu vyzývá, a lze zadat bezpečnostní kód, zaslaný MS (jen přes SMS, pokud chci kód mailem, tak to hlásí: Došlo k dočasným potížím se službou. Zkuste to prosím znovu. Pokud se tato zpráva zobrazí znovu, zkuste to znovu později.)Dál se nedostanu. Chce to nové heslo a jeho potvrzení. Ale ať zadám cokoliv, neustále mne to vrací na začátek - s hláškami: min. 8 znaů atp. Zadávám nové heslo, malá a velká písmena, číslici a spec. znak. nevím kde je chyba. Má někdo podobnou zkušenost?

Odpovědi na otázku

A víte co je takzvaně https://cs.wikipedia.org/wiki/Phishing ....Dobrý den, my sme Vaše banka a zapoměli jsme pin k vaší kartě nechcete nám ho říct.....Něco co my tak říká že heslo jste zadával kamkoliv jinam.

Zkopiruj sem adresu, kam zadavas to heslo.

Moje zkušeost je ta, že v tom mají bordel. Pak nejde přístup do účtu obnovit nijak a nezbývá než založit jiný...Chabá naděje je zkusit to ještě z IE...

0) https://account.microsoft.com/account/manage-my-account1) změň heslo, stačí dostatečně dlouhé a snadno zapamatovatelné, pro inspiraci třeba „NakopuVamPrd3lZlod3j!H3s3l“ a stačí si pamatovat, že místo E máš trojky, místo I vykřičníky a každé slovo začíná velkým písmenem.2) používej dvoufaktor, předpokládám, že také nencháváš klíč od domu venku v zámku nebo nenosíš debetku/kreditku venku na oblečení s dopsaným pinem, aby každý viděl všechny údaje?3) zjisti si místo, odkud proběhlo poslední přihlášení

Pokud nedokážeš poznat falešné varování(není problém poslat email, aby to vypadalo, že je to od MS), tak nikdy neklikej na odkaz, který je v emailu. Jdi rovnou do služby, od které ti údajně přišlo varování, v tomhle případě outlook.com. Pokud ti nenaskočí žádné varování, dostal jsi podvodný email.