Vyssi trida herni sestava s intel nebo amd?

Zdravim, chtěl bych si sestavit herní PC. Nebudu streamovat, ani pracovat s nejakyma programama ale čistě na hrani novych a budoucich her co vyjdou.Vytvořil jsem 2 sestavy a nemůžu se rozhodnout ktera z nich je lepsi, nekde pisou to a jinde neco jineho. Proto budu vděčný za každou užitečnou radu, popripade co byste v sestavě změnily :)1. https://www.czc.cz/233926,187659,217009,2285... 2.https://www.czc.cz/208537,222551,220742,2285... Prosim o objektivní nazory a ne že někdo krici intel protože prostě je zastáncem intelu nebo naopak :)Předem všem děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

AMD Ryzen 5 není vyšší třída. Dokonce Ryzen 7 není vyšší třída ale jen střední . Vyšší třída je Ryzen Thread Ripper .To same u Intelu I i5 a i7 pro chipset z370 je jen střední třída. Vyšší třída je jen x299

Dobre, vsude na netu jsem je oba nasel jako vyssi tridu to neni moc podstatny :) je v teto sestave lepsi intel nebo amd? To je ta podstatna otazka

Podívejte se na testy na Youtube, nebo na nějakých stránkách věnujících se HW. Určitě bude plno videí, kde bude jak 2600x, tak 8400 otestováno. Pokud jde ale čistě o herní užití, tak bývá Intel o něco lepší volba.Nicméně třeba ta sestava na Intelu je postavená dost na prd. Určitě by to šlo výrazně lépe.

Nejsem uplne expert na to sestavovani, nasel jsem to po ruznych forech kde lidi radili co postavit atd :) podle videi na YT by mel byt amd lepsi v tom ze pri stejne hre a cca stejne fps vyuziva jen 30-50% a intel 80% a vice. Každopádně klidne budu rad kdyz mi poradite co v te intel sestave zlepsit :)Diky

Na % využití nekoukejte, koukejte na fps. Je jasné, že procenta využití bude mít Ryzen menší, když má více vláken.

Tim padem je to tak na stejno cca :) a co jsem do teď mel amd tak u mmorpg her jsem mel dost casto fps dropy a ostatni s intelama i kdyz slabsima nez muj amd tak takovy problem nemely. Co myslite ze by bylo vhodne na te intel sestave změnit?Diky

To už záleží na vás. Ale třeba tam lze mít za úplně stejné peníze i7 8700, pokud by jste chtěl:https://www.czc.cz/222551,187659,225117,2137... Případně větší ssd, nebo.... Tak jako tak by to rozhodně chtělo lepší bednu. RG4 mě pro takovouto sestavu přijde poněkud mizerná. Jde si s tím prostě hrát. Co chcete si musíte říci hlavně vy. A to, že ssd není PCIe, ale jen SATA není moc velká zdtráta. U her to moc nepoznáte.

Nebo si tahle zlepšíte skříň a dáte větší ssd a trochu lepší procesor:https://www.czc.cz/187659,225117,219941,2338... U obou sestav je ta ram myšlena 2x. Vychází to levněji.

Ta sestava s tou i7 je super :) jen bude stacit 550 zdroj? Jinak diky a pujdu do ni :)

CPU cca 65W, GK cca 150 = cca 215 W na 12V vetve, resp. zdroj musí mať 8 PIN

Ten zdroj se bude nudit a už přibližně deset let spotřeba stagnuje, nebo se snižuje a přesto výpočetní výkon stoupá a zhůvěřilosti typu CF a SLI se už také nepoužívají. Takže zbývají bitcoitusoví idioti.Pozn. Ještě chybí "sociálně dovedný" (netuším co to vůbec je) "komplikátor", aby tu všem vysvětlil, že jedině Intel a AMD ne. I když nebýt AMD, pak by sestava s Intelem vypadala naprosto jinak.

OK, pokud jí chcete, jen jsem si u té sestavy nyní všiml takového drobného problému. Ta deska má debilní chladič, který na 99% bude vadit zadnímu ventilátoru v té RG4. Takže buď jinou desku, nebo širší skříň.

Klidne bych vzal sirsi skrin. Co ta skrin kterou jste psal u te druhe sestavy? Ta by sla? :)

Já to nevím jistě, ale spíše ne. Nicméně si myslím, že už by to mělo jít třeba s touto:https://www.czc.cz/silentiumpc-armis-ar7-cer... Ta má možnost dozadu dát 140 nebo 120mm větrák, takže s tím 120 by tam snad mělo být dost místa. Na 100% to ale neřeknu, protože jsem tu kombinaci nikdy nestavěl.

Super diky ti moc, na czc by mel jeste ten technik co to bude sestavovat se mnou domluvit takze na tu bednu se ho dystak zeptam. Dekuju ti za pomoc a snad PC pofrci jako drak

i5-8400 - 6/6, cca 3 GHz, nepretaktuješ, rel. lacnýi5-8600K - 6/6, cca 5 GHz, pretaktovateľný, ale drahší CPU aj doskaR5 2600X - 6/12, drahší ako i5-8400, ale pretaktovateľný na cca 4 - 4,2 GHz= šiel by som na R5 aj keď je otázne kde využiješ 12 vlákien

Na ten 8600 jsem také koukal a snazil se najit co nejvice info. Co jsem koukal cenove je drazsi asi o 2.000 a v tom turbo maji cca stejne ghz (nepocitam taktovani). Kazdopadne procesor casem vymenit treba za 2-3 roky neni problém, akorat nevim jestli by se musela menit i zakladni deska :)

Doteraz som nepochopil či i7 8/16 pôjde aj do dosiek s chipsetom 3xx, alebo len opačne, t.j. i3 - i7 8xxx pôjdu do Z390 dosiek. U AMD AM4 tam pôjde aj Zen 2 (tretia gen. Ryzenov) s ktorou by si hádam vydržal aj do roku 2028 (verím, že dnešný lepší main stream bude mať dosť výkonu aj o 10 rokov, veď aj i7-2600K má dosť výkonu na ďalších možno 3-5 rokov). Škoda, že Intel nevydá i7-8086K na 4,77 GHz v základe. S doskou B360 by si mal o nejaký čas najvýkonnejší 6jadro na lacnej doske (ak by ho zvládala napájať a bol by za rozumnú cenu)

Určitě bych na hry bral i5, na práci jsou Ryzeny skvělé, ale na hry rozhodně Intel.