» Poradna » Počítačové sítě

Vysoký ping

Dobrý den,nedávno jsem měl problémy s tím že se mi vypínal internet několikrát denně.Zavolali jsme poskytovateli který nám vymněnil Anténu,její kabel a nějakou krabičku (né router) - nějaká co prej napájí ten router či co.Ještě v ten den po výměně jsem si všiml vysokého pingu který čas od času klesne jinak se držel 150ms+ a je to už tak 1,5měsíce a problém je tady pořád.Zkontroval jsem že nikdo na mojí Wifi nic nestahuje ani nic podobného.Jsem jedinný kdo je na počítači.četl jsem si i rady ať se kouknu v příkazovém řádku na "ping 1.1.1.1 / 8.8.8.8a na obou je to stejnéReply from 1.1.1.1: bytes=32 time=145msReply from 1.1.1.1: bytes=32 time=85msReply from 1.1.1.1: bytes=32 time=231msReply from 8.8.8.8: bytes=32 time=251msReply from 8.8.8.8: bytes=32 time=14msReply from 8.8.8.8: bytes=32 time=201msReply from 8.8.8.8: bytes=32 time=11msSkáčeto jako kdyby to mělo svojí náladu a nic nepomáháPoslední 3 dny to dokonce zachází do extrémního 500ms+Předem děkuji za jakékoliv rady

Odpovědi na otázku

Pred tou výmenou antény bol aký ping?

Normálně tak 20-50ping a download byl 3mb/s ... a ted je 6mb/s

Myslím si že problém bude někde na mojí straně protože když mi to ve hře ukázalo ping tak jsem měl Lost pockets u uploadu

Ono je dobré vedieť, že ping v nejakej hre a ping v príkazovom riadku nieje úplne to isté. Každá vec ukazuje niečo iné a to aj vtedy ak budeš pingovať priamo ten herný server.

1) Zkusil bych tracert 8.8.8.8 (prikaz vrati nekolik hopu)2) Nasledne zkusit ping na jednotlive hopy (tim se zjisti na kterem hopu latence vznika)3) pokud je latence na Hopu 2 a dále, jít na providera ať to opraví, pokud vzniká na hopu 1 zkontrolovat domací wifi nebo kabel.

Mohl bych tě poprosit o kontakt ? třeba email pošlu ti screen toho mi to napsalo

Podle Tracert 8.8.8.8 to vznika nejvice u 7,8,9

A nebyl by lepší pathping 8.8.8.8 ?

Môže byť, aleko IP adresu si tam daj adresu herného servera. Na adrese 8.8.8.8 žiadna hra nebeží, tudíž odmerať ping nejakého iného servera nieje asi to, čo by si potreboval.

Herním serverem to není ani nemůže být neboť to mám ve všech hrát

Tak inak, pingaj najprv anténu poskytovateľa, že či to bude tiež tak skákať.

https://ctrlv.cz/gYTf Ty dva na pravo je poskytovatel a ty dva na levo jsou 8. a 9. 10. nelze dosáhnout - tracert 8.8.8.8 https://ctrlv.cz/7ssbpři ping ***.***.*** -t největší ping u dodavatele a potom ty další okna co jsem poslal

8. a 9. Hops

To vyzerá ako problém u poskytovateľa. Bude treba sa obrátiť s týmto výpisom na poskytovateľa, že čo on na to.

Takto na prvni odhad je problem mezi tvoji antenou a antenou poskytovatele. Hop cislo 3. Presne to lze zjistit tim ze se pusti 2 pingy soucasne jeden na 8.8.8.8 a jeden na 172.29.132.10 Pokud odezva bude kolisat +- ve stejny cas problem je zde. To ze nektere dalsi hopy ukazuji vetsi latency je vetsinou dane tim ze vetsina routeru ma ICMP na velmi nizke priorite. tzn pathping nerekne z pohledu latence o dalsich hopech vetsinou nic moc. Rovnez provdepodobnost chyby na dalsich hopech neni moc velka.

Moc se v tom nevyznám ... 10 --- 100/ 100 =100% 100/ 100 =100% 1**.1**.2**.1** Nevím jestli tam můžu ukázat ty udaje tak jsem tam dal hvězdičky.

<- pathping

Napsal jsem operátorovi a počkám co on na to.