» Poradna » Počítačové sítě

Vysoký ping

Mám problém, měl jsem nastavený router od Dlinku: DIR 600 má 4 lan porty a jeden WAN port a internet mi fungoval ( pc připojené kabelem) a pak notebook 3 telefony 1 tablet a stolní pc připojené přes wifi. Samozřejmě to nikdy nejelo všechno najednou ale když jsem měl připojené 2 pc kabelem a jeden přes wifi tak jsem měl ping mezi 26-75 (samozřejmě že se občas stalo že jsem měl vyšší ping ale po pár minutách klesl. No a nedávno tu byl známý (pracuje jako IT) a nastavoval filtrování MAC adres. No jenže já jsem pak musel aktualizovat firmware routeru a ten se nezaktualizoval sám tak jsem to musel udělat manuálně. Ale když jsem zadával heslo a jméno při přihlášení do administrace routeru tak bylo heslo špatně a já si nemohl vzpomenout. No tak jsem router resetoval do defaultu. Nastavil jsem stejný kanál jako na wifi byl a MAC adresy jsem nenastavoval. Ale teď mám ping 54 který není stabilní a skáče až na 30 000 takže dochází k neustálému odpojování od hry apod. Nevíte někdo co s tím ? Vytížením routeru to nebude zkoušel jsem hrát i brzy ráno když jsem byl na netu sám a ping pořád skákal... připojit pc kabelem již nemůžu není volný LAN port a navíc když jsem hrál stejnou hru i na druhém pc tak byl taky ping občas 15 000 takže bych si moc nepolepšil. Zkoušel jsem hrát i na začátku měsíce kdyby se mi měl obnovit limit. A rychlost připojení mám: LAN: 100 mb/s WIFI: 150mb/s . Za každou radu budu vděčný

Odpovědi na otázku

Hrať hry cez wifi nieje moc ideálne. Niekedy to ide, ale väčšinou to blbne tak ako tebe. Naozajstný hráči vedia, že najlepšie si zahrajú ak sa pripoja na routel LAN káblom.

No to vím taky že přes lan je hrát nejlepší ale já nemám tu možnost a navíc předtím to jelo naprosto v poho jenom po tom nastavení MAC filtru a následnému resetu routeru do továrního nastavení to začalo blbnout. Samozřejmě router byl po resetu nastavený tak jak byl předtím (když to jelo v pohodě)

=> nastavoval filtrování MAC adres=> pak jsem musel aktualizovat firmware routeru Nechápem prečo aktualizace firmwaru?Mac adresy nešlapaly poriadne, tak bolo treba aktualizovať firmware?

Ne to ne ale kvůli zabezpečení (ano je to starý router který ale tak zatím stačil ale asi koupím nový)PS ne to filtrování mac adres fungovalo dobře ale ta wifi byla pomalá tak jsem router resetoval nastavil znova a filtrování mac adres jsem nedával. I když to s tím asi nesouvisi ale prostě po tom nastavení mac adres se wifi o polovinu zpomalila. A když už jsem router vyresetoval tak se tam dal také základní firmware takže jsem musel zaktualizovat na nový (přesněji ručně nahrát nový)

Obnovením továrního nastavení by se neměl změnit firmware, jen nastavení routeru.

Možno si v tom nastavení po resete spravil nejakú chybku.Ak by sme vedeli ako to máš nastavené, mohli by sme to prípadne opraviť.

Připojit kabel rozhodně můžeš a pro hraní her je to nezbytné. Prostě kup nějaký malý 4portový switch.

1. otázkou zda byl nahrán korektní FW dle revize viz dolehttps://eu.dlink.com/cz/cs/products/dir-600-wi... 2. zkusit ho nahrát korektně znovu a vyresetovat zařízení3. možná také, že to router z roku 2011 zrovna nezkousl a chce jít do důchodu - koupit nový

Jakékoliv aplikace co potřebují nízkou odezvu je vždy vhodné připojovat přes kabel. Viděl jsem to už mockrát a je to vždy stejné.Např. jeden kamarád si neustále ztěžoval na zvyšování odezvy až pak zjistil, že to způsobovalo když někdo prošel kolem Wi-Fi AP. Někdy stačí jen blbě naklonit přijímač/vysílač a drasticky se sníží propustnost/odezva nebo klidně může kolem projít jen domácí mazlíček jako např. kočka nebo pes a nastane stejný problém.