» Poradna » Web a internet

Vysoký ping

Ahoj, mám velký problém...Když hraji online hry tak mi neustále skáče ping 100+Klidně si hraji na 30 ping a sem tam to skočí na 75 ping, zase 30, pak 100 zase 30... někdy to jde do extrému až je to 300 ping, a musím kvůli tomu vypnout a zapnout wifi, pak to jen zase skáče na 70GOogle, Stahování z torrentů, vše je vyplé.Na wifi je připojeno několik telefonů ( 4x ) a 2 notebooky a televize, ale vím že to wifinou není. Internet je rychlí 150/mbsTyhle problémy se mi dějí jen na novém noteboku co jsem dostal. na starém ty samé hry s pingem problem nemají.Takže chyba musí být někde v pc v nastavení... nevím už, napadl mě ethernet, ale kupovat 20 metrů kabel se mi fakt nechceAno zkoušel jsem speedtest a podobné píčovinky, nic nepomáhá, i -t seznam.cz taky nepomáhá. prostě nic, musí to být v PCZa každou radu budu rád.

Odpovědi na otázku

Stáhni si drivery

vše mám, ale neustále to skáče... nevím si už rady

"Na wifi je připojeno několik telefonů ( 4x ) a 2 notebooky a televize, ale vím že to wifinou není. Internet je rychlí 150/mbs"Toto je ten problém!Tých 150 Mbps (tak sa to správne píše!!!, pretože mbps = milibit per second nepoznáme)Wifi z routeru je bežne 55-100Mbps - podľa typu a značky. A teraz si spočínaj, koľko si z toho vyžiada jeden NB, druhý NB, televízia (ak k tomu ešte pozeráš HD), telefóny a hneď vieš na čom si. Stačí, aby niektoré zariadenie si "vypýtalo" viac a na tvoj NB sa už toľko nedostane, koľko potrebuješ - musí čakať - a hneď ti odozva vyskočí.

Ale zajimavé, že na starém notebooku jsem to neměl, jen když se stahoval film I když je vše vyplé, dejme tomu o půlnoci. stále to hází ten pingNěkdy ne.Jak se pingu chce

Uvedeny problem mozu robit dve veci:- konstrukcia antenoveho systemu (to neovlivnis) a moze byt ina ako na inom NB, ktory funguje dobre- lajdacky napisany ovladac pre wifi (ci zozenies lepsi je vo hviezdach)

Máš maly upload a ten se deli mezi spoustu zařízení.... Tudíž mas vysoky ping... Odpoj telefony a skus mit jen pc.... Uvidíš rozdíl

Svatá prostoto. Upload a ping dohromady? Víte vůbec, co je PING a jaký objem dat odesílá? To co popisujete není problém uploadu, ale problém toho, že zařízení (typicky nějaký router/switch/modem) prostě nestíhá, má pomalejší procesor. Upload však s PINGem nemá nic moc společného. Možná v případě, kdy test uploadu provádíte na stejnou adresu jako ping a dotyčná adresa nestihne v časovém okně poslat odpověď. Což je ale dneska také dost blbost

Bože, pokud je zacpaná linka, tak je i vysoký ping.

Ping je program na odesílání ICMP paketů.To, o čem se bavíte, je odezva.

samozrejme, ze to spolu suvisi. Ping ma malu prioritu (nezalezi od velkosti), preto ak je linka viac vytazena, tak prednost maju ine sluzby, resp. protokoly.

Ale houby.Ping má prioritu naopak vyšší, protože ICMP se používá pro rozesílání chybových zpráv v IP.Spousta zařízení na ping odpovídá s velkým zpožděním nebo ztrátovostí z přirozenosti - např. enterprise switche občas při pingu na management neodpoví, nebo odpoví s relativně velkým zdržením. Pokud použijete větší paket, spousta zařízení ho bude ignorovat; neprojde i některými firewally, a co se týká těch managementových rozhraní, ti s tím mohou mít i výkonový problém.

A jak si myslíš že ping vyskočí, když ten paket na routeru bude čekat například 100ms, protože se zrovna odesílá to co je ve frontě před ním?

1. online gamesy a WiFi nejde dohromady. Prostě WiFi má horší odezvy už ze samé podstaty, ale hlavní problém je, že stačí menší zarušení pásma, na signálu to nepoznáš, a jdou odezvy do kolen. A rušení je dnes velké, jen se podívej, kolik "vidíš" AP v okolí. 2. síťovky a jejich implementace jsou v noteboocích tu lepšíá, tu horší, nový notebook bude mít horší, je možná citlivější na kvalitu signálu. 3. máš na WiFI poměrně dost zařízení a určitě můžeš zaručit, že v době hraní naprosto nikdo nic s těmi telefony, telvizí atd. nedělá? To asi ne, že.

Ne ne, připojením ostatních zařízení to není. Zkoušel jsem hrát i později večer což všichni spaliAle stane se, že si celej den jedu klidných 30ms, i přes to že všichni na nějakem zařízení jsou.On si ten ping skáče jak chce, myslím že to je chyba notebooku, protože na starém mi ping hazel jen při stahování nějakých souborů

pokud ta další zařízení natvrdo neodpojíš, opravdu nemáš jistotu že to nic nedělá ani když uživatel spí... položky typu "stahovat a instalovat aktualizace automaticky přes noc" to jistí..... A to ani nezmiňuji případy když zařízení dělá něco o čem uživatel vlastně ani netuší (malware apod). Takže všechny ostatní odpojit a pak testovat.

Kdy jste naposledy vysypával šuplíček na mrtvé pakety?Pokud paketu nesouhlasí kontrolní součet, router nestíhá, a podobně, jsou na zařízení zahazovány. Většina běžných routerů mrtvé pakety uchovává uvnitř; nepočítá se s tím, že by v případě domácích routerů došlo k naplnění kapacity. Router se tak pak hodně zpomalí, což způsobuje nárůst úmrtnosti paketů. Pokud k tomu dojde, mrtvé pakety pod tlakem odejdou z procesoru v podobě kouře, a nenávratně tím poškodí jeho pouzdro.Lepší routery a hlavně enterprise síťové prvky mají rovnou šuplíčky na mrtvé pakety, protože přes ně teče mnoho dat, a poškozené pakety by se daly využít i pro DoS útok. Každý síťový admin ví, že čas od času je třeba šuplíček vysypat.